Se Samsung Galaxy S20 Ultra jsme nafotili Prahu. Mrkněte na výsledky

foto test Samsung Galaxy S20 Ultra

Jedním z největších taháků letošního vlajkového telefonu od Samsungu je kvalita focení. Nový Galaxy S20 Ultra je vybavený čtveřicí fotoaparátů, kterým vévodí senzor s extrémní hodnotou rozlišení 108 megapixelů. Stejný senzor má ve svém těle i Xiaomi Mi 10 Pro, který v současnosti vévodí benchmarku DxOMark. Špičkový Samsung zatím v žebříčku není a lidé po celém světě čekají na jeho výsledek. Samotný smartphone nicméně máme v redakci a než se pustíme do podrobné recenze, rozhodli jsme se s telefonem Samsung Galaxy S20 Ultra provést základní foto test. A to přímo v ulicích a interiérech Prahy.

Mezi obrázky najdete třeba denní záběry domů, ulic a náměstí, ale také vnitřní prostory metra, makro fotky, architekturu a neposedného domácího mazlíčka. V několika případech jsme fotografie pořídili současně také Pixelem 4. Náš foto test Samsung Galaxy S20 Ultra tak přináší i malé porovnání s tímto telefonem od Googlu. Před prohlížením galerií si ještě připomeňme kompletní sestavu senzorů v novém jihokorejském telefonu: 108 Mpx hlavní + 48 Mpx periscope telefoto + 12 Mpx ultraširoký + 3D ToF hloubkový.

Exteriéry

Domy, ulice, chodníky, křižovatky, davy lidí. Můžete se podívat, jak telefon fotí v přirozeném městském prostředí.

Zoomování

Malému testu jsme podrobili i avizované zoomování. Vybrali jsme si k tomu dvě notoricky známé scény – pohled na Hradčany od Vltavy a pohled na Národní muzeum ze středu Václavského náměsti.

Proč je to rozmazané?

Některé fotky v galeriích jsou evidentně rozmazané, rozpadlé či jinak nekompletní. Ano, šlo scény nafotit i důkladněji, ale snažíme se demonstrovat běžné focení mobilním telefonem. Je to ukázkou ukázku toho, že měl telefon občas problém zaostřit či přepínat mezi jednotlivými senzory.

Interiéry

U fotek mezi stěnami můžete posoudit práci se světlem, kontrastem a ostřením na různé body.

Menší objekty

Zejména u fotek kočky a sklenice s pivem foto test Samsung Galaxy S20 Ultra odhalil, že si občas telefon neví rady s ostřením a finálně dokonce ani s vykreslováním. Jako by se jednotlivé senzory hádaly mezi sebou, kdo bude mít poslední slovo.

Petr Mišák, zakladatel online magazínu Svět Androida

Musím říct, že výsledky jsou celkově super. Například zoom je skvělý. Ale občas má telefon problémy se zaostřením u lesklých věci (rozmazané pivo), v pohybu, kdy skládá obraz z více zdrojů, a občas to může dopadnout komicky (kočce chybí ucho).

Detaily

Makro senzor Galaxy S20 Ultra nemá, takže jsou výstupy této kategorie průměrné.

Mix – porovnání s Pixelem 4

Několik vybraných scén, které jsme nafotili nejen novým vlajkovým Samsungem, ale také čtvrtým Pixelem. Fotky z Galaxy S20 jsou vlevo.

Jestli se v analýze fotek vyžíváte, můžete se podívat také na srovnání nového vlajkového Samsungu s iPhonem 11 Pro Max. Vlastní galerii má také zmíněný Pixel 4. Můžete se také podívat na zdrojové fotky aktuálního fototestu Galaxy S20 Ultra.

Co na foto test Samsung Galaxy S20 Ultra říkáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)