Foto: Ruské rakety zasáhly významnou budovu Samsungu

Samsung ruský útok budova Kyjev

Intenzivní ruské raketové útoky, které od pondělního rána po dlouhé odmlce opět začaly zasahovat také města v západnějších částech Ukrajiny, mají na svědomí poničení jedné z významných budov společnosti Samsung v Kyjevě. Jde o stavbu s názvem 101 Tower, ve které pracují zaměstnanci zabývající se výzkumem a vývojem. Pro Samsung jde o jednu z největších budov tohoto druhu v celé Evropě.

Spekulace na sociálních sítích z pondělního rána, že by mohlo jít o budovu korejského technologického giganta, byly po několika hodinách přímo společností potvrzeny. I když došlo k viditelnému poškození značné části oken a kolem se šířil hustý dým, údajně nebyl nikdo uvnitř budovy zraněn.

“Můžeme potvrdit, že nikdo z našich zaměstnanců ve společnosti Samsung Ukrajina nebyl zraněn. Některá okna kanceláře byla poškozena v důsledku nárazu výbuchu, ke kterému došlo ve vzdálenosti 150 metrů. I nadále se snažíme zajistit bezpečnost našich zaměstnanců a budeme situaci nadále pečlivě sledovat,” stojí v oficiálním vyjádření.

Poškození této civilní budovy opětovně potvrzuje, že jsou ruské útoky mířeny také na nevojenské cíle. Ještě před pár týdny údajně Samsung zvažoval, že se se svými produkty vrátí na ruský trh. Tato událost pravděpodobně rozhodování dost ovlivní.

Co si myslíte o pondělních ruských útocích?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)