Samsung zvažuje opětovný prodej mobilů na ruském trhu

Samsung Rusko návrat říjen 2022 zvažování

Společnost Samsung možná znovu začne prodávat mobilní telefony a další elektroniku obyvatelům Ruska i přesto, že na Ukrajině dále pokračuje válka vedená touto zemí a spousta dalších velkých firem se nadále drží dříve uvalených sankcí. Ruský deník Izvestia přišel s odkazem na zdroj blízký korejské společnost před několika dny s tvrzením, že gigant hodlá dodávku produktů obnovit už v říjnu. Samsung tato slova nevyvrátil.

“Tuto složitou situaci nadále aktivně sledujeme, abychom určili naše další kroky,” reagoval největší globální producent mobilních telefonů na dotaz redakce Reuters. Návrat na ruský trh, kde byl na konci roku 2021 Samsung rovněž jedničkou, tedy skutečně leží na stole.

Korejská firma opustila tamní trh kvůli válce na Ukrajině na začátku března po poměrně dlouhém váhání. Samsung společně s tímto krokem přichystal finanční balík na pomoc Ukrajině. Šlo o sumu 6 milionů dolarů, přičemž hodnotu jednoho milionu měly představovat produkty darované napadenému státu.

Jak byste nyní vnímali návrat Samsung do Ruska?

Zdroj: Reuters

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)