Na toto se čekalo. Rusko prý přijde o nové Samsung mobily a další zařízení

Samsung Rusko mobily zákaz

Válka na Ukrajině už mnoho celosvětově působících společností motivovala k tomu, že nebudou na ruském trhu nadále poskytovat své služby či prodávat produkty. K tomuto demonstrativnímu omezení se již odhodlali takoví giganti jako Google, Apple či Microsoft, ale jeden velmi významný hráč mezi nimi zatím, trochu překvapivě, chyběl. Jihokorejský Samsung. Firma, která má na tamním trhu s mobily dlouhodobě největší podíl, si skutečně dávala s jakýmkoli krokem načas. Redakce Bloomberg ale přišla v noci na sobotu s informací, že reakce na ruskou agresi konečně přichází.

Oficiální komunikační kanály jihokorejské firmy zatím (v době dokončování tohoto článku) mlčí, nicméně dopisování mezi redakcí Bloombergu a lidmi uvnitř společnosti prý hovoří jasně. Samsung přestane v Rusku prodávat svou spotřební elektroniku včetně mobilních telefonů či procesorů a navíc přichystal finanční balík na pomoc Ukrajině. Má jít o sumu 6 milionů dolarů, přičemž hodnotu jednoho milionu budou představovat produkty darované napadenému státu.

Jak moc asi Rusy zasáhne toto rozhodnutí?

Zdroj: Bloomberg

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)