Fotky Google nově pomůžou s archivací snímků

archiv fotky google fotky

Před několika týdny jsme se dočkali nové funkce ve službě Fotky Google. A to archívu, kde se dají jednoduše uschovat fotografie a videa. Nyní se tato funkce vylepšuje, Google začne navrhovat, který obsah máte uchovat v archívu.

Archív Googlu se rozšiřuje

Google Photos patří k oblíbeným způsobům, jak zálohovat fotografie a videa. Nedávno byla přidána archivace, kde se dá uložit obsah, který nechcete mít v hlavním menu. Doposud jste museli fotografie a videa vkládat do archivu ručně. Nově už ale bude přímo Google navrhovat vhodný obsah.

Návrhy se zobrazí jako další karta v podmenu Asistent. Využívá se strojového učení, kdy Google rozezná, co je na fotografii nebo videu a pokud bude obsah nezajímavý nebo nevýznamný, tak navrhne přesunutí do archivu. Před odesláním to ještě samozřejmě projde kontrolou uživatelem.

Archivace ve službě Google Fotky se trochu liší od archivace v jiných službách. Fotografie a videa se budou nadále zobrazovat v albech a výsledcích, akorát již nebudou uvedeny v hlavní části. Automatická archivace se dostane do služby Google Fotky v následujících dnech.

Google Photos
Google Photos

Začali jste již používat archivaci ve službě Fotky Google?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)