Google Fotky dostávají novou funkci Archiv

archiv fotky google fotky

Google představil na konferenci I/O hodně novinek pro službu Fotky. Jedna z nich je i Archiv. Ta už se dokonce začala objevovat prvním lidem v aplikaci. Umožňuje přesně to, co od funkce s takovým názvem čekáme.

Archiv pomůže s tříděním fotek a videí

Jedná se o archivování obrázků a videí z hlavního zobrazení. Díky tomu si můžete udělat pořádek a skrýt obsah, který nechcete vidět tak často, ale zároveň ho chcete mít bezpečně zálohovaný. Fotky a videa, které archivujete, dále zůstanou v albech, budou se zobrazovat ve výsledcích vyhledávání a ve složkách zařízení. Nebudou, ale používány k vytváření automatických filmů a animací.

Aktualizace se aktivuje na straně serveru, podle všeho musíte mít verzi Google Fotek alespoň 2.15.XX. Pokud novou funkci dostanete, objeví se vám v menu nová položka. Do archivu si pak obsah přidáte klepnutím v pravém horním rohu, následně jej vybíráte podobně, jako když chcete přidat fotky do složky. Novinka je dostupná také ve webové verzi.

Google Photos
Google Photos

Najdete využití pro tuto novou funkci?

Zdroj: ausdroid.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)