TOPlist

Aplikace Google Fotky dokáže snímky i upravovat. Znáte všechny triky?

Aplikace Google Fotky tmavy rezim

Aplikace Google Fotky už toho umí dělat mnohem více, než si jen prohlížet vaše fotky a videa. Google nyní zveřejnil několik tipů, jak si fotky rovnou v aplikaci upravit, my jsme se rozhodli přidat další.

Snímky se u aplikace Google Fotky dají upravit několika způsoby

Jedna z novinek, která se nedávno objevila u Google Fotek, je automatické vyvážení bílé barvy. Někdy si při pořízení fotografií můžete všimnout, že je nažloutlá nebo třeba vypadá příliš chladně. V takových případech se většinou sahá po editačních programech a aplikacích, jenže ne každý v nich umí pracovat anebo nemá dostatek času.

Google tento problém alespoň částečně vyřešil v poslední aktualizaci, kdy přidal do automatické úpravy fotek i vyvážení bílé barvy. K úpravě se dostanete tak, že při výběru fotky vyberete ikonku úprav v dolní části a kliknete na „Auto“. Automaticky se pak upraví fotografie, aby vypadala lépe.

Filtry a původní obrázek

Určitě jste si všimli, že kromě položky „Auto“ obsahují v základu Google Fotky také spoustu různých filtrů. To, že se vybírají kliknutím na miniaturu, asi nemusíme říkat, nicméně jsou tady schované dvě funkce, které vám zpříjemní používání filtrů.

Když se normálně chcete po aplikování náhledu filtru podívat na původní obrázek, pravděpodobně vás napadne scrollovat až na úplný začátek a překliknout si jej. Nicméně to není potřeba. Když chvíli podržíte prst na fotce, zobrazí se vám originální obrázek, takže jej rychle můžete porovnat s filtrem. Druhou věcí je pak intenzita filtru. Když se to přežene s filtry u fotky, vypadá to hodně divně, proto se dá rychle nastavit tím, že opětovně kliknete na miniaturu filtru v dolní části obrazovky.

Rychlé otáčení a změna poměru

Jako poslední možnost u mobilní aplikace je možnost otočení a oříznutí fotografie. Opět se dostaneme do nastavení úprav, tentokrát ale vybereme poslední ikonku pro oříznutí a otočení. Zobrazí se tři ikonky pro další úpravy, tou první je výběr poměru fotografie, pak natočení fotografie do různých úhlů. Jako poslední je klasická ikonka pro otočení fotografie, které můžeme znát z jiných programů a aplikací.

Integrace aplikace Snapseed

Pro mnoho lidí jsou předešlé úpravy brány pouze jako základ a určitě mají pravdu. Nejedná se o nic těžkého, tudíž ani výsledné úpravy nejsou moc extrémní. Pokud vám chybí pokročilejší úpravy, je ideálním řešením aplikace Snapseed. Kromě toho, že sama o sobě nabízí velké množství způsobů, jak si upravit fotografie, tak se také integruje rovnou do Google Fotek. Po výběru fotky k úpravě stačí pouze přejít vpravo nahoře na tři tečky a kliknout na editaci fotografie. Poté se vám rovnou v Google Photos spustí Snapseed, pomocí kterého si můžete upravit téměř cokoliv.

Snapseed
Snapseed

Úpravy fungují i na webu

Opět stačí vybrat fotografii, kterou chcete upravit a kliknout na ikonku úprav. Ta je v pravém horním rohu prohlížeče. Úpravy a funkce už pak následně probíhají úplně stejně jako na telefonu. V použití na počítači je ale přeci mírná novinka, jednak se na fotky díváte na větším displeji, takže můžete lépe odhadnout, jak fotky upravit. Hlavní změna je ale podpora klávesových zkratek. Například „A“ je pro automatické vylepšení fotografie, „O“ zase pro zobrazení původní fotografie a „R“ pro rychlý vstup do módu pro ořez fotky. Podporují se také klávesové zkraty „CTRL + C“ a „CTRL +V“, které se používají pro kopírování všech úprav a následné vložení stejných parametrů pro jinou fotku.

copypaste

Využíváte u aplikace Google Fotky úpravy? Nebo máte speciální aplikace?

Zdroj: blog.google.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)