Jak použít Fotky Google k výrobě koláže, filmu či animace?

Fotky Google film animace koláž návod

Cloudová služba Fotky Google patří k tomu vůbec nejpopulárnějšímu, co americký gigant vymyslel a provozuje. Nejen desktopová verze, ale zejména stejnojmenná mobilní aplikace má na svědomí miliardy uložených snímků pocházejících z mobilů či tabletů. Aplikace Fotky už ale v dnešní době určitě není jen běžným správcem vyfoceného či natočeného obsahu, ale umí také další dodatečné kousky. Ačkoli to možná někteří uživatelé ani netuší, umožňuje ze snímků či videí vytvářet například koláže, filmy či animace.

Google Photos
Google Photos

Koláže, filmy a animace z aplikace Fotky Google

Všechny tři tyto kreativní formáty jsou v aplikaci k nalezení na kartě Knihovna (ve spodním menu), v sekci Nástroje (vpravo nahoře). Nejsou vázány na předplatné Google One nejsou tedy ani nijak zpoplatněné. Stačí je otevřít a začít používat.

Animace

Tato funkce umožňuje vybrat 2 až 50 fotografií, které jsou následně automaticky „slity“ do podoby jedné sekvence. U té bohužel není možné přidat nějaké grafické přechody či zvolit rychlost střídání jednotlivých snímků, ale základní práci provede a výsledek rozhodně nemusí být špatný či nudný. Výstupní soubor je ve formátu GIF.

Koláž

V tomto případě je možné vybrat 2 až 9 fotografií. Ty jsou pak poskládány do jednoho čtvercového rámečku s okýnky pro daný počet snímků. Bohužel i tady jsou jistá omezení, která vás možná povedou k jiné aplikaci. Není například možné vybrat pořadí fotek ve výsledné koláži, nedá se měnit barva rámečku (je stále bílá) a jednotlivým okýnkům ani nemůžete dát jiné tvary. Výstupní soubor je ve formátu JPG.

Film

Základním principem tvorby je film velmi podobný koláži. Vyberete až 50 fotografií či videí a na aplikaci necháte jejich základní slepení do podoby jednoduchého klipu. Je zde ale víc pokročilých možností editace. V prvé řadě je možné využít základní střižnu, ve které je možnost zkrátit či prodloužit jednotlivé úseky.

Nechybí také hudební podkres, který dodává Google z vlastní databáze, a dají se případně nahrát i vlastní skladby. Zajímavostí je nabídka několika základních témat, kterých se může film týkat. Například domácích mazlíčků nebo rostoucích potomků. Výstupní soubor je ve formátu MP4.

Jak často používáte Fotky Google nejen na procházení obsahu?

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)