Nový FOSSiBOT F101 je drsňák s obří baterií a reproduktorem

odolný telefon FOSSiBOT F101 parametry prodej

Na trhu s odolnými telefony začíná působit nová značka FOSSiBOT. Její logo v současnosti zdobí například přenosné napájecí stanice, mobilní solární panely či různé související příslušenství. Do prodeje brzy půjde její mobil FOSSiBOT F101, mezi jehož zajímavé vlastnosti patří obří zadní 36mm 3,5W reproduktor s hlasitostí 123 dB, baterie s kapacitou 10 600 mAh a současně i displej s úhlopříčkou 5,45 palce. Nový drsňák tak může být zajímavou variantou i pro fanoušky kompaktních mobilů. Nebo alespoň menších displejů.

Prvotina od FOSSiBOT má dále ve výbavě procesor MediaTek Helio A22, paměťovou kombinaci 4/64 GB, krytí IP68/IP69/MIL-STD-810G, zadní fotoaparáty v sestavě 24 + 5 + 0,3 megapixelů, pření 8MPx foťák nebo 18W nabíjení. Běží v něm Android 12.

Odolný telefon FOSSiBOT F101 už je možné předobjednávat na AliExpressu za aktuální cenu cca 3 900 Kč bez poštovného. Ale výhodnější bude počkat. Výrobce láká na zaváděcí cenu 99 dolarů (asi 2 200 Kč), která by měla nejspíš platit v den zahájení běžného prodeje, ačkoli to není úplně upřesněno. Šest přihlášených šťastlivců může mobil i vyhrát.

Označení “výrobce” přitom nejspíš není úplně přesné. Je velmi pravděpodobné, že telefon pro FOSSiBOT vyrábí starší společnost Oukitel. Odpovídá tomu nejen prodej skrze její e-shop, ale také velká podobnost novinky s telefonem Oukitel WP21, který má téměř totožná záda, jen je jejich dominantou ciferník namísto reproduktoru.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí odolné telefony?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)