Fortnite je nyní po roce a půl dostupné na Google Play

fortnite google play

Epic Games dlouhodobě bojují proti rozdělení peněz z obchodu s aplikacemi (Google Play, App Store, Steam..) mezi vývojáře jak na počítačích, tak na mobilních zařízeních. Čím dál častěji kupuje práva na exkluzivní hry. V Epic Games Store dopřává vývojářům více peněz, než Steam. Na mobilních zařízeních se nechala společnost slyšet, že 30% stržení z finální částky Googlem je dokonce nezákonné. Nyní však konečně došlo k dohodě a hra Fortnite je dostupná v Google Play.

V oficiálním prohlášení Epic Games stojí, že po 18 měsících, kdy Fortnite fungoval na Androidu mimo Obchod Play došlo k dohodě. Google prý znevýhodňuje software, který je stahovatelný mimo obchod s aplikacemi. Neustále upozorňuje uživatele na aktualizovaný software pomocí vyskakovacích oken a dále omezuje dohodu mezi vývojáři a distribucí. Google dále software třetích stran označuje za malware. Pomocí Google Play Protect blokuje software, který je získán mimo Obchod Play.

Fortnite na Androidu: Jak se hraje mobilní verze oblíbené hry?

Fortnite na Androidu: Jak se hraje mobilní verze oblíbené hry?

Z toho důvodu je nyní Fortnite dostupný pro Android i v tomto obchodě. Nadále však bude v provozu Epic Games App a Fortnite si bude možno stáhnout i mimo Obchod Play. V Epic Games doufají, že Google v blízké budoucnosti přehodnotí své zásady a obchodní jednání, aby mohli vývojáři lépe fungovat na platformě Android. V Obchodě Play musí dle jejich slov dojít ke změně a vývojáři musí za své hry a aplikace dostávat více peněz.

Android platforma jako taková neklade žádná omezení pro instalaci apk. souborů a je rozhodně o dost otevřenější, než iOS, který vůbec neumožňuje instalovat aplikace odjinud, než z App Store. Stížnost Epic Games se týká blokování softwaru skrz Play Protect.

Fortnite
Fortnite

Jste rádi, že je Fortnite nyní v Google Play?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (4)