Nová kolébka Ford dokáže uspat dítě pomocí telefonu a auta

Ford Kolebka

S malým dítětem je rodič rád za každou noc, kterou může spát. Některé studie ukazují, že jednoduchý způsob jak uspat dítě, je jízda v autě. Automobilka Ford se na tomto tvrzení rozhodla vytvořit speciální kolébku, která pomocí mobilního telefonu a auta imituje jízdu autem.

Ford kolébka má dítě jednoduše uspat

Jak automobilka Ford udává v tiskové zprávě, rodiče první rok života jejich dítěte ztratí 44 dní spánku. A jak někteří určitě potvrdí, děti v noci ožívají a uspat je není vůbec jednoduché. Řešením by mohla být nová kolébka, která simuluje pohyb auta, hluk motoru i pouliční osvětlení. Vše je navíc propojeno s mobilní aplikací, pomocí které se dá kolébka spojit s konkrétním autem. Díky tomu bude kolébka „drncat a vrnět“ přesně tak, jak je dítě zvyklé z auta.

MAX Motor Dreams (European Version)

MAX Motor Dreams (European Version)

Kolébka je vybavena reproduktory, které vydávají tlumené zvuky motoru, na bocích LED světla. Dítě pak leží na speciální podložce, která se houpe. Ta zajišťuje, že si dítě připadá, jak kdyby bylo v autě, a dokáže tak lépe usnout. Jediné mínus je zatím v tom, že kolébka existuje pouze v podobě prototypu. Ford nicméně potvrdil, že silně zvažuje masovou výrobu této kolébky.

Jaké máte zkušenosti s uspáváním malého dítěte? Pomohla vám například nějaká aplikace?

Zdroj: digitaltrends.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)