Flo: bezkontaktní chytrý teploměr propojený se smartphonem

flo-bezkontaktni-chytry-teplomer_ico

Vraťte se na okamžik ve svých myšlenkách do dětství, do nějakého období, kdy jste byli nemocní. Čím vám měřili tělesnou teplotu? Pravděpodobně odpovíte, že rtuťovým teploměrem, který bylo nutné držet stanovenou dobu sevřený v podpaží. Postupem času byla nejprve rtuť nahrazena látkou zvanou Galinstan, následně se na trhu objevily digitální teploměry. Teprve později přišly na trh teploměry bezkontaktní. Právě do této kategorie spadá také chytrý teploměr Flo. Proč “chytrý”? Protože toho ve spojení s chytrým telefonem zvládne mnohem víc než běžný teploměr.

Flo – the contact-free, simple to use smart thermometer on Kickstarter

Flo - the contact-free, simple to use smart thermometer on Kickstarter

Flo: rychlý, spolehlivý, jednoduchý a chytrý

Horečka je jedním z nejsnadněji detekovatelných příznaků, podle kterého můžete rozpoznat zdravotní problém. Proto je měření tělesné teploty často používáno jako jedna z diagnostických metod. U dětí však, s ohledem na jejich neposednost, bývá měření teploty komplikovanější. I z hlediska hygieny je tedy nejvhodnějším řešením teploměr, který nepřichází do přímého kontaktu s pacientem. Dalšími parametry je rychlost, spolehlivost a jednoduchost použití – to mají být silné stránky teploměru Flo.

Flo: rychlý, spolehlivý, jednoduchý a chytrý teploměr Flo: rychlý, spolehlivý, jednoduchý a chytrý teploměr

Flo vyrábí společnost Zerap a ke svému fungování využívá infračervenou technologii a Bluetooth. Přístroj je malý a minimalisticky jednoduchý – obsahuje jen jedno tlačítko a indikační LED. K měření teploty stačí držet teploměr do 2,5 centimetrů od čela měřené osoby. LED se pak rozsvítí červeně, pokud má pacient horečku, nebo bíle, jestliže je podchlazený. V případě normální teploty svítí LED zelenou barvou.

Indikace pomocí barvy LED Indikace pomocí barvy LED

Další funkce přináší tomuto teploměru propojení s chytrým telefonem. Aplikace jsou k dispozici pro operační systémy Android a iOS, Flo se k mobilu připojuje přes Bluetooth. V aplikaci pak snadno zjistíte přesnou naměřenou teplotu, kterou je možné uložit. Lze vytvořit profily více uživatelů a zaznamenávat k nim jednotlivá měření, což je ideální při práci s více pacienty. K záznamům lze také přidávat fotky a poznámky s evidencí dalších symptomů.

Aplikace pro Android a iOS Aplikace pro Android a iOS

Chytrý bezkontaktní teploměr Flo cílí především na rodiče, kterým nabídne rychlé, pohodlné a snadné měření teploty jejich ratolestí. Životnost vyměnitelné baterie je šest měsíců. Redaktoři serveru Android and Me již měli možnost tento produkt otestovat a tvrdí, že nejen dostává svým slibům, ale dokonce pracuje lépe, než čekali.

Hlavní vlastnosti teploměru FLO Hlavní vlastnosti teploměru FLO

Kde a za kolik teploměr Flo koupíte?

Původně sbírali finance na masovou produkci na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Kampaň byla úspěšná a nyní ho nabízejí na oficiálním webu za 49,99 dolarů (asi 1300 Kč), přičemž poštovné do Česka je zdarma. Platit můžete přes PayPal, nebo platební kartou s povolenými internetovými transakcemi.

Zdroje: androidandme.com, zeraph.co, kickstarter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)