Možná neuvěříte, co nám hodlá Fitbit měřit ve spánku

Fitbit zavede měření chrápání

Moderní chytré náramky už zdaleka neslouží jen k měření tepu a vzdálenosti při běhání nebo počítání kroků při vycházkách. I ty nejlevnější už zvládají celkem dobře napovědět například i o stresových situacích nebo kvalitě spánku. Právě v poslední jmenované oblasti podle všeho chystá hned několik zajímavých novinek společnost Fitbit (mimochodem nedávno koupená Googlem). Hodlá se pustit do analýzy několika dalších aspektů spánku a prostředí, ve kterém probíhá. Při analýze jedné z posledních verzí stejnojmenné aplikace bylo objeveno, že Fitbit zavede měření chrápání a jiného hluku při spaní.

Fitbit
Fitbit

Novinka má být logicky dostupná v náramcích a hodinkách, které disponují mikrofonem. Jeho prostřednictvím nejprve zařízení zanalyzuje běžnou hladinu hluku v době spánku. U zvuků, které budou hlasitostí vybočovat, se analýza pokusí identifikovat buď typické prvky chrápání, nebo jiné ruchy z prostředí. A obě tyto metriky bude následně uživateli předávat. V případě chrápání půjde o tři úrovně: nízká (do 10 % celkového času spaní), střední (10 – 40 %) a vysoká (přes 40 %). U ostatního hluku půjde o pět úrovní: velmi tichý (<30 dBA), tichý (30 – 50 dBA), střední (50 – 70 dBA), vysoký (70 – 90 dBA) a velmi vysoký (přes 90 dBA).

Jelikož bude pro tuto analýzu využit pouhý mikrofon, může zachytit třeba i chrápání někoho dalšího v místnosti. To už pak bude hlavně na uživateli, aby si data správně interpretoval. Kromě celkem jasného důkazu, že Fitbit zavede měření chrápání a dalších zvuků během spaní, přijde podle rozboru aplikace i s další zajímavou funkcí. Novinka “Your sleep animal”, což se dá přeložit jako Vaše spánkové zvíře, přiřadí k typu vašeho spánku konkrétního tvora ze zvířecí říše. Může jít třeba o klokana, žirafu, medvěda, želvu nebo delfína. Jak je známu, každý z těchto tvorů má odlišný průběh spánku. Druhů má být celkem dvanáct.

Jak dobře máte zmapovaný váš spánek?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)