TOPlist

Google Disk pro firmy konečně umí udělení přístupu do jednotlivých složek

firemní Google Disk sdílení složek

Pracujete ve firmě, ve které se používá Disk od Googlu jako společné úložiště pro soubory? Pravděpodobně tedy víte, že jednou z nevýhod je trochu nedotažené sdílení. Na společném firemním disku v rámci Business G Suite bylo dodnes možné povolit přístup buď k celé základní složce, nebo pak jen k jednotlivým souborům. Nějaká pokročilejší struktura složek byla v podstatě ignorována. Proč? To opravdu netušíme. Nicméně kýžená změna je tady a firemní Google Disk už sdílení složek umožňuje na více úrovních.

novy-design-google-disk-aplikace-android

Jaké má novinka využití? V podstatě je vhodná pro jakkoli velké firmy či instituce, které fungují v různých vzájemně nadřazených či oddělených skupinách. Bude teď například možné dát všem skupinám manažerů přístup do hlavní složky „marketing“, zatímco grafici dostanou se dostanou jen k položce „fotky“. Stejně tak bude Google Disk umožňovat sdílení složek i mimo firemní prostředí. Třeba spolupracující reklamní agentuře tak může společnost poskytnout práva pro čtení složky s propagačními materiály. Udělování pravomocí ke sdílení bude náležet nejvyšším správcům daného firemního disku.

Máte ve firmě placený Google Disk? Chyběla vám v něm tato možnost?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)