Filmy ve 4K HDR budou dostupné i na Google Play

filmy ve 4K hdr

Už je to zhruba 8 měsíců, kdy Google na svém blogu oznámil, že filmy ve 4K jsou již dostupné v Kanadě a USA. V tomto rozlišení se tehdy mělo na Google Play nalézat okolo 125 titulů. Nyní již jsou dostupné i filmy ve 4K HDR. České Republiky se to však ještě bohužel netýká.

Filmy ve 4K HDR zatím pouze neoficiálně

Filmoví fanoušci hledající nejvyšší obrazovou kvalitu mají nyní možnost sledovat filmy ve 4K HDR na Google Play. V České Republice tato možnost zatím oficiálně dostupná není. Pokud o tuto funkci stojíte, nezbývá vám nic jiného než Google Play obelstít pomocí nástrojů pro falešnou geolokaci. Stránka podpory sice hovoří o tom, že v aplikaci Filmy a TV Google Play můžete filmy zakoupit, ale odkaz na všechny dostupné tituly vás odkáže na neexistující stránku.

filmy ve 4K hdr 2

Mnoho televizí ve střední třídě technologií HDR (high dynamic range) už disponuje, ale jak víme i co se týče obsahu ve 4K, dostupných zdrojů filmů zatím moc není. HDR, neboli vysoký dynamický rozsah, je technologie, která umí lokálně podsvítit obraz tak, aby vyzařované světlo ve scéně mělo intenzitu blížící se skutečnosti. Film nebo fotka musí být pořízena kamerou, která je schopna tento dynamický rozsah zachytit. Pochopitelně koncový zákazník musí mít také přístroj, který ji je schopen i zobrazit.

Google TV
Google TV

Zapůjčili jste si už někdy film na Google Play ?

Zdroj: xda-developers.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)