Fidget Spinner je hitem posledních měsíců. Dostal se i na Android

fidget spinner

Fidget Spinner – tato hračka je v posledních měsících téměř na každém kroku. A to jak v obchodech, tak i na internetu. Popularitu má hlavně mezi mladými lidmi. Jako každý fenomén se dříve nebo později v nějaké formě dostane i na Android. Nejinak je tomu i u této točící se věcičky.

Co je to Fidget Spinner?

Fidget Spinner je hračka, která má sloužit k minimalizování stresu. Původně se také používala jako pomůcka lidem s nemocemi jako je ADHD, autismus nebo úzkost. Vědci jsou nicméně rozděleni na dva tábory, jedni tvrdí, že Fidget Spinner pomáhá, druzí zase že hračka je naopak rušivá. Podobně je to i u škol. Existují školy, kde Fidget Spinner povolují, pak jsou ale i takové, které jeho využití zakazují, protože moc vyrušuje.

Zajímavé je také to, že hračky s podobným mechanismem byly vynalezeny již v devadesátých letech minulého století. Populární se ale staly až v roce 2017, a to hlavně díky podpoře z řad youtuberů. Díky tomu můžeme vidět rozšíření hlavně u dětí školního věku.

Casting Brass Samsung Android Fidget Spinner from Bullet Shells

Casting Brass Samsung Android Fidget Spinner from Bullet Shells

Uprostřed hračky je ložisko, které se drží v prstech. Zbytek hračky se pak točí, a to i třeba několik desítek sekund. A právě to je “celé kouzlo” Fidget Spinneru. Existuje mnoho verzí, vyrábí se již téměř ze všeho. Jeden youtuber dokonce vytvořil masivní Fidget Spinner ve tvaru Andrewa, tedy maskota operačního systému Android.

Fidget Spinner pro telefony

Jak už je zvykem u většiny fenoménů. Dříve či později se v nějaké formě dostanou i na telefony. Většinou je to v podobě aplikace nebo hry. Fidget Spinner není výjimkou. V obchodu Play najdete stovky aplikací a her s touto tématikou, mnoho z nich neoplývá kvalitou. Vyzkoušeli jsme dvě nejoblíbenější aplikace, překvapilo nás, že nabízí i jistý druh gamifikace, kdy si vylepšujete spinner a získáváte body za točení.

V těchto dvou nejoblíbenějších variacích Fidget Spinneru najdete desítky různých druhů designů, a to i třeba ve tvaru Batmanova loga. Svou virtuální hračku si můžete vylepšit přidáním různých světel a laserů. Obě hry mají i levelovací systém, který vás odměňuje mincemi. Za mince si pak různě vylepšujete Fidget Spinner.

Ve hrách je i několik různých modů, jako třeba největší roztočení za 20 vteřin, největší roztočení z pěti pokusů, házení spinnerem do vzduchu, nebo také neomezené točení. Díky těmto módům se tak dá například soutěžit s přáteli o to, kdo nejvíce roztočí hračku. Jak se dalo čekat, obě hry jsou plné reklam a dodatečných ingame nákupů za reálné peníze. Ty se můžou vyšplhat až na částku 2999 Kč za položku.

Fidget Spinner
Fidget Spinner
Fidget Spinner
Fidget Spinner

Ve finále to je ale stále jen točení hračkou na displeji. Že je to málo? To zcela jistě ano, nicméně i tak jsou obě hry hodně úspěšné. Desítky milionů lidí si již nainstalovaly tyto dvě hříčky, průměrné hodnocení je přitom stále velmi vysoké.

Google má také svůj Fidget Spinner

Google se také tomuto fenoménu nevyhnul a do svého vyhledávače integroval jednoduchý fidget spinner. Stačí vyhledat přes anglickou stránku Googlu slovo “Spinner” a ihned vám kromě výsledků hledání vyběhne i jednoduchý Fidget Spinner. Zajímavé je také to, že jej můžete přepnout na klasické kolo štěstí s čísly, které je známé například z rulety.

Funkce zatím funguje pouze v zahraniční verzi vyhledávače. Nejrychleji se k němu dostanete tak, že zapnete anonymní režim prohlížeče. Přejdete na anglickou verzi Googlu, která je na stránce google.com/ncr a dáte vyhledat “Spinner”. Poté už můžete bez starosti točit, jak je libo.

V zahraničí se rovněž objevily spekulace, že právě Fidget Spinner bude novým “easter eggem” v nadcházejícím Androidu O. Nahradit by tak měl například variaci na Flappy Bird, nebo sbírání ikonek koček, kterou můžeme najít v Androidu 7 Nougat.

Zaznamenali jste fenomén Fidget Spinner?

Zdroje: theverge.com, droidgamers.com, wikipedia.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)