Menu

Facebookem se šíří nebezpečný virus, vypadá jako běžné YouTube video

Nejznámější sociální síť Facebook se potýká s nebezpečným virem, který se ukrývá v YouTube videu vašich přátel. Většina antivirových programů je na tohoto trojského koně krátká. Toto video se může objevit na vaší facebookové zdi společně s vaším označením a prakticky jej nelze odlišit od ostatních videí, jež vaši přátelé sdílejí přes YouTube na Facebook. Označení se přitom nemusí týkat pouze vás, ale klidně i několika dalších osob, což viru dodává věrohodnost. Po kliknutí na odkaz videa se dostanete na internetovou stránku, kde jste vyzváni ke stažení programu Flash Player.exe pro přehrání videa. Když pak tento soubor otevřete, začne se virus šířit ve vašem PC. V současné době se jako protiopatření doporučuje neklikat na podezřelá videa. Vir je sice od ostatních YouTube videí prakticky nerozeznatelný, pokud ale u videa spatříte větší množství označených lidí, raději na něj neklikejte.

Facebookový virus

facebook virus

Viry se netýkají pouze operačních systémů počítačů, ale také mobilních telefonů. Pokud chcete zabezpečit data vašeho chytrého telefonu, můžete si vybrat některý z nabízených antivirů v článku Karla Kiliána.

Zdroj: Mojandroid.sk.

 

Komentáře

ShevaCZE

ShevaCZE 0

z aplikace
25.6.2014 18:56

Jen blbec odklikne .exe. Nechapu jak se dnes jeste muze nekdo machytat.

danek731733

25.6.2014 19:07

Co přesně je toto za článek? Varování, aby lidé na androidech nespuštěli .exe soubor, který tam stejně nejde spustit? Nebo se snad nudíte, a tak postujete takové blbosti? Však na takovou blbost se nachytají jenom blbci, a nadšenci techniky, kteří dle mého názoru tvoří většinu návštěvníků tohoto webu, na to nikdy neskočí. Zpět k androidu prosím.

headshotseven

z aplikace
25.6.2014 19:48

To nemusí být jen YouTube, stačí se podívat na ty online přehrávače filmů/seriálu, které vás hned nutí instalovat si různé doplňky pro spuštění, aby jste si obratem zasvinili PC kdejakým spywarem…

jh

jh

25.6.2014 20:24

aha to je vir jak prase… jenom ti stránka nabíde stáhnout soubor… a nějaký hlupák na to klikne to už tu je hodně dlouho

komis

komis

z aplikace
25.6.2014 21:57

nikdy vám YouTube nebude stahovat samo od sebe Flash playr

Lukáš

Lukáš

25.6.2014 23:05

To že je to prakticky nerozeznatelné, určitě nebude pravda, jelikož se bude jednat jen o falešnou kopii stránky s videem z youtube (podle screenu už ta samotná stránka vypadá podezřele), takže url adresa bude jiná než youtube.com. Pokud člověk zkontroluje url, hned zjistí, že se nejedná o skutečný youtube.

BetonMAN

BetonMAN

26.6.2014 21:48

Jelikož jsem uživatel, který používá Google Chrome, vím, že jakékoliv výzvy na aktualizaci Flashe jsou podvrh, jelikož Adobe Flash Player je v Google Chromu již přímo integrován a je aktualizován společně s prohlížečem. Jakékoliv “externí” aktualizace tak nedávají smysl a jen mě upozorní, že si mám na danou stránku a soubor dát pozor.

Blbec

Blbec

2.7.2014 22:27

A co teď s tím,když už jsem ho stáhla?Chápu že jsem blbec,ale už se stalo.žádný antivir nic nenašel,program jsem smazala,všechno funguje zdá se normálně krom stránek facebooku,ty za mě přidávají videa dalším lidem a stránka facu po pár sekundách nereaguje

DubstepDJ

DubstepDJ

5.7.2014 10:20

no já mam adobe flash v pohodě stažený od výrobce takže pokud mi to nepude tak to je blbost každej má adobe od výrobce stažený takže na tohle nalítne jen mentálně postiženej člověk.ale díky za varování

niky

niky

5.7.2014 22:39

Oki, lidi jsou blbý. A nějaký návod, jak to odvirovat?

Blbec co to taky otevřel

Blbec co to taky otevřel

7.7.2014 14:10

Já to vyřešil zatim takto. Odinstaloval jsem chrome. Spustil program Ccleaner. Jde stáhnout třeba ze slunecnice.cz vyčistil PC i registry. Restartoval počítač. Opět stáhl chrome. A od té doby klid co se týče šíření na Facebooku. Teď ještě jsem vyhodil avast a stáhl ESET NOD32. Ten narozdíl od Avastu ve staženém souboru ten virus našel. Nyní mi dojíždí kontrola od NOD32. Co bude dál ještě nevím.

Blbec co to taky otevřel

Blbec co to taky otevřel

7.7.2014 14:13

JJ v LOGU mi nod také píše, že ho viléčil. Jmenuje se TROJAN:Agent.P

Další blbec

Další blbec

28.7.2014 12:45

Já na to video klikla a přesměrovalo mě to na to youtube ale ten soubor jsem nedala stahovat,dostal se mi i tak vir do počítače?

Nick Blue

Nick Blue

28.7.2014 16:37

Vám to může být jedno, když používáte Linux, jsou na vás všechny viry krátké :D :D :D

Daniel

Daniel

28.7.2014 18:19

Našel jsem efektivní způsob jak vir odstranit , stačí jenom přeinstalovat prohlížeč na kterém jste vir stáhli,nebo se přihlašovat na facebook přes jiný prohlížeč

Tumbík

Tumbík

31.7.2014 15:43

Málem sem se nachytal, naštěstí to zablokoval můj antivirus. Ale kdyby se to začalo stahovat a já to otevřel a neměl bych ho, tak by mi to počítač zavirovalo? :)

Hedvik

Hedvik

31.7.2014 16:35

Achjoo.. samozřejmě jsem se nachytala, zrovna jsem nedávala pozor a přes chat jsem na to klikla, můj první vir v životě :D :/ teď bych si nejraději vyliskala :D přátelum chodily zprávy.. deaktivovala jsem si učet, stáhla novy antivirus a odinstalovala google chrom tak uvidim co to udělá, nějaké rady co by se s tím dalo ještě dělat? Předem děkuji za rady …

jana

jana

15.11.2014 10:37

Hnusna stránka fakt strašná

RSS (komentáře k článku)