Potvrzeno: Spotify zavádí hudební přehrávač do Facebook aplikace

Facebook Spotify nový přehrávač

Tak to bylo rychlé. Uběhlo vlastně jen pár hodin od chvíle, kdy jsme vás ve zprávičce informovali o plánech zavést ve Facebook aplikaci Spotify nový přehrávač, a funkce skutečně oficiálně vyrazila do světa. Nejpopulárnější platforma pro streamování hudby ve spolupráci s globálně největší sociální sítí za tímto účelem spouští úplně nový integrovaný panel. Ten rozšíří stávající možnosti, jak se daly skladby na Facebooku poslouchat.

Přehrávání skladeb ze Spotify v kanálu příspěvků na Facebooku doposud fungovalo tak, že tlačítko “play” přehrálo jen několikasekundovou ukázku. Ta byla navíc přerušena, kdykoli uživatel “odroloval” od daného příspěvku jinam. Po zavedení novinky se objeví u spodní hrany aplikace nový panel, který umožní nejen rychlé ovládání, ale také libovolné procházení kanálu příspěvků.

Aby nový přehrávač fungoval, musí uživatel v aplikaci Facebook v prvé řadě klepnout na skladbu sdílenou ze Spotify. Ta pak bude spuštěna přímo v aplikaci této hudební platformy (po nutném přihlášení), nicméně ovládání bude fungovat právě i na Facebooku. Podobným způsobem několik měsíců funguje i Spotify integrace v Google Mapách.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

 

Pokud si už na tuto žhavou novinku brousíte zuby, musíme vás trochu zchladit. Funkce byla v první vlně zavedena do poměrně velké skupiny zemí po celém světě, nicméně Česko mezi nimi zatím chybí. Vývojáři nicméně slibují, že se nový přehrávač bude objevovat v dalších regionech v následujících měsících. Tak si ještě musíme počkat.

Jak často sdílíte skladby ze Spotify na Facebook?

Zdroj: Spotify

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)