Mapy od Googlu se naučily přehrávat hudbu. Jak novinku zapnout?

google-mapy-umoznuji-prehravani-hudby

Řízení auta a současný poslech hudby nebo radiového vysílání je pro mnohé z nás absolutně nerozdělitelná kombinace. V tichu bychom se za volantem cítili tak nějak nesví. V dnešní době si navíc často pouštíme hudbu přes Bluetooth, USB či AUX vstup skrze telefon. Samotné automobily pak nabízejí stále více ovládacích prvků a velké obrazovky, takže se hodí nějaká forma integrace. Hodně v této věci pomáhá populární nástroj Android Auto, který se Google snaží neustále vylepšovat. V očích některých uživatelů velmi pomalu, ale s tím se asi nedí moc nadělat. Teď každopádně dostane zajímavou hudební funkci samotná navigační aplikace amerického giganta. Google Mapy v betaverzi v10.43.2 testují přehrávání a ovládání hudby přímo prostřednictvím integrované ikony u mapového podkladu. Brzy by se měla funkce objevit i v plné verzi.

Pokud chcete novinku okamžitě vyzkoušet, přihlaste se k beta testování Map. V mobilu se vám navigační nástroj sám zaktualizuje. Případně počkejte, až se funkce objeví v plnohodnotném ostrém vydání. V sekci Nastavení > Nastavení navigace se nově objeví položka Zobrazit ovládací prvky přehrávání médií. Po kliknutí máte na výběr, kterou službu chcete pro přehrávání hudby v aplikaci Google Mapy využít. V našem případě byly na výběr Spotify a Hudba Google Play, což je trochu zvláštní, jelikož byla v telefonu i YouTube Music. Vybrali jsme každopádně Spotify. Po dalším potvrzení spojení i v hudebním nástroji je vše připraveno.

V aplikaci Google Mapy je pak přehrávání a ovládání hudby dostupné během navigace přes ikonu, která se zobrazí v kolečku vpravo. Po kliknutí na ni se zobrazí úzká nabídka s aktuální skladbou, dvěma tlačítky pro přepnutí a také přepínání play / pauza. Přítomné je také tlačítko Procházet, které rozbalí celoobrazovkovou nabídku se skladbami a alby. V rychlé dialogové nabídce lze také jednoduše přepínat mezi službami. Pokud vás tedy během jízdy omrzí Spotify a budete chtít skočit do YouTube Music, dá se to provést na tři kliknutí. Celkově je tato novinka dobrá pro lepší soustředěnost na jízdu. Namísto zdržujícího a nebezpečného přepínání mezi aplikacemi půjde hudba ovládat přímo v Mapách. Chválíme.

Mapy Google
Mapy Google

Zapnete si tuto novou hudební funkci pro Mapy od Googlu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)