Stávají se z vašich přátel extremisti? ptá se nově Facebook

facebook nahlašování extremistů

Provozovatelé sociálních sítí v dnešní době zkoušejí všemožné způsoby, jak zamezit šíření nepravdivých, dezinformačních či jinak škodlivých zpráv v příspěvcích. V rámci tohoto boje například Facebook nedávno zavedl nástroj proti neuváženému a notorickému sdílení. Stejná služba teď testuje další prvek, jehož posláním je v podstatě označování extremistů či radikálů. A to přímo mezi samotnými uživateli.

Možná tu situaci znáte. Máte na Facebooku v přátelích někoho, kdo sdílí čím dál radikálnější a agresivnější příspěvky a vám to není úplně příjemné. Přitom jde třeba o spolužáka nebo i člena rodiny, kterého z “friendlistu” úplně nechcete vyhodit. Přesně pro tento případ byla nová funkce vymyšlena a je ve Spojených státech testována.

označování extremistů Facebook náhled

U příspěvku uživatele, u kterého máte podezření na radikální vyjadřování za hranou, budete moci tuto obavu sdílet s Facebookem. Ten pak bude daného člověka informovat, že se možná mohl stát (klidně i nechtěnou) součástí nějaké agresivní kampaně. Takové označování extremistů bude pochopitelně anonymní a potenciální agresor se nedozví, kdo a kvůli čemu na něj upozornil.

Na kolik takových lidí si hned teď vzpomenete?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)