“Máš to přečtené?” Facebook nasazuje nástroj proti notorickým sdílečům

Facebook sdílení článku bez přečtení

Provozovatelé největší sociální sítě světa se rozhodli učinit další krok v boji proti šíření lží, hoaxů a jiných nesmyslů. Lépe řečeno proti neuváženému a nepozornému šíření. Facebook zavádí funkci, která bude uživatele trochu “brzdit” při sdílení článku bez předchozího přečtení, respektive otevření. Poslat dál na vlastní zeď nebo na jiná místa této sítě článek, který si dotyčný ani nepřečetl, nebude jen tak.

Aplikace či web nebude tuto praktiku vyloženě blokovat. Facebook se ale při sdílení článku vynasnaží uživatele dialogovým oknem upozornit, že se do toho pouští bez jeho přečtení. Cílem je pochopitelně to, aby se člověk nejprve seznámil s jeho obsahem a věděl, co přesně se chystá poslat dál.

Samozřejmě není vyloučeno, že se dotyčný ztotožní i s případným lživým či fakticky pokrouceným článkem, ale potenciál zapůsobit pozitivně na některé notorické “sdíleče” novinka má. A může zase o kousek přispět zlepšení kultury na sítích. Facebook oznámil testování nové funkce 10. května na Twitteru. U něj se také s tímto formátem inspiroval.

Už jste toto dialogové okno na Facebooku potkali?

Zdroj: FB

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)