Přání smrti Putinovi či Lukašenkovi už na Facebooku být nesmí

Facebook Instagram Putin smrt

Máte kvůli válce na Ukrajině vztek na ruského prezidenta Vladimíra Putina, jeho běloruského spojence Alexandera Lukašenka, další vysoce postavené politiky na straně okupantů a obecně i ruské vojáky? Pak je dost možné, že byste měli v úmyslu na sociálních sítích schvalovat jejich smrt (pokud jste to už neudělali). Ačkoli před pár dny proběhla médii zpráva, že společnost Meta na svých sítích (tedy Facebooku a Instagramu) bude tyto výlevy tolerovat, v pondělí americká firma přišla s upřesněním.

Porušování standardních pravidel pro (ne)publikování podobně agresivního a nenávistného obsahu bude podle společnosti tolerováno pouze na území Ukrajiny. A to jen v případech, kdy se bude v příspěvcích mluvit přímo o probíhajícím válečném konfliktu. Toto upřesnění je vzkazem, že zbytek světa si veřejně smrt diktátorů či jejich vojáků přát na Facebooku a na Instagramu nesmí.

Instagram
Instagram

Připomeňme, že obě tyto sítě jsou již na území Ruska nedostupné po zásahu tamní vlády. Instagram přestal v zemi fungovat od pondělí.

Komentujete nějak současnou válku na sítích?

Zdroj: CNBC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)