TOPlist

Víte, jak budete vypadat v důchodu? Aplikace FaceApp vám to ukáže!

aplikace-faceapp-ico2

Jestliže na svém mobilu rádi upravujete fotky, možná byste měli vyzkoušet aplikaci FaceApp. Původně byl tento grafický program vydán pro iOS, přičemž během prvních dvou týdnů zaznamenal přes milion stažení. Po otestování zátěže serverů je nyní k dispozici také pro Android.

FaceApp používá neuronovou síť a metody strojového učení k proměně výrazu lidské tváře na fotografii. Můžete tak osobě na fotce přidat úsměv, udělat ji starší, mladší a/nebo atraktivnější. Velmi zábavná je pak možnost změny pohlaví z muže na ženu a naopak.

Po pořízení nebo výběru snímku z galerie je obrázek odeslán na server, kde je dále zpracováván. Následně je uživateli nabídnuto několik efektů, které se aplikují jedním klepnutím. Změna pohlaví je však použitelná pouze jako součást koláže, skládající se z celkem čtyř snímků. Výsledek pak můžete stáhnout do zařízení, vystavit na sociálních sítích Facebook, Instagram, nebo sdílet přes systémové sdílení.

FaceApp je z technického hlediska podobný aplikaci Prisma, která rovněž využívá neuronových sítí ke změně fotografie pomocí přidávání uměleckých filtrů ve stylu slavných malířů či obrazů. Prisma provádí jen „povrchní úpravy“ a v podstatě nemění obsah fotografie. FaceApp přímo zasahuje do snímku, pracuje s jednotlivými prvky a mění jejich parametry. Ze zběžného otestování soudíme, že některé úpravy jsou velmi povedené – například přidání úsměvu obvykle vypadá poměrně přirozeně. O něco slabší omlazování, úspěšnost zbývajících efektů pak závisí především na zdrojové fotografii.

Co FaceApp slibuje?

Popisek v Obchodě Play je stručný a jasný: „změňte svůj obličej pomocí umělé inteligence jedním klepnutím!“

Můžete:

  • Přidat krásný úsměv
  • Omládnout nebo zestárnout
  • Stát se atraktivnějším
  • Změnit své pohlaví

Aplikace, která je příslibem dobré zábavy, je od včerejška dostupná v Obchodě Play pro zařízení s Androidem 4.4 a novějším. Po více než tisícovce stažená má průměrnou známku 4,0. Instalační balíček je velký 7,78 MB. K dispozici je zdarma, obsahuje však reklamy.

FaceApp: Perfect Face Editor
FaceApp: Perfect Face Editor
Vyzkoušeli jste aplikaci FaceApp? Který efekt vás zaujal nejvíc?

Zdroje: androidauthority.com, theverge.com, mashable.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)