Exynos 2400 poprvé porovnán se Snapdragonem 8 Gen 3. Kdo vyhrál?

galaxy s24 ultra green
  • Exynos 2400 byl poprvé postaven před Snapdragon 8 Gen 3
  • Výsledek není překvapivý, test neprobíhal úplně férově
  • Na plnohodnotné a objektivní srovnání si ještě počkáme

Exynos 2400 je bezpochyby jedním z čipsetů, který recenzenti v nejbližších dnech vezmou pod drobnohled. Není divu, po nepříliš povedeném Exynosu 2200, který jistě odradil nejednoho zákazníka, ohlásil Samsung velký návrat a v telefonech Galaxy S24 a Galaxy S24+ vsadil právě na své kusy křemíku. Čip od Qualcommu letos dostala pouze Ultra a tak se pochopitelně nabízí otázka, jak velký bude mezi nimi rozdíl. Vietnamský YouTuber to nyní otestoval!

I k nám do redakce se nové Samsungy dostanou, největší smysl mi osobně dává otestovat Galaxy S24+ a porovnat jej právě s Ultrou. Kapacita baterie je nejblíž (rozdíl činí pouze 100 mAh) a mají takřka stejně velké displeje se shodným rozlišením. YouTuber však otestoval základní Galaxy S24 a proti ní postavil Galaxy S24 Ultra.

řada samsung galaxy s24

Výsledek? Nejmenší vlajka si v AnTuTu vysloužila skóre 1 699 940 bodů, zatímco Ultra dosáhla na 1 814 945 bodů. Rozdíl je tedy více než 100 000 bodů, což není zrovna málo. Otázkou zůstává, jak moc je tento test relevantní, jelikož Ultra má z logiky věci mnohem větší odpařovací komoru (oproti S23 Ultra takřka dvojnásobnou) a tak je očekávané, že dokáže nabídnout vyšší špičkový výkon. Divil bych se, kdyby tomu bylo jinak. Nejférovější bude samozřejmě srovnání dvou identických modelů.

Samsung Galaxy S24 Ultra (S928B)

Kde koupit:

Cena od: 35 490 Kč

I tyto testy se určitě časem objeví, ale vzhledem k tomu, že se (Snapdragon verze) prodávají jen v USA, Kanadě a Číně, není úplně jednoduché se k nim dostat. Američan tedy snadno nedostane do rukou Exynos a my zase Snapdragon.

Komerční sdělení Mobil Pohotovost

Nový Samsung Galaxy S24 přeobjednáte absolutně nejvýhodněji u Mobil Pohotovosti, a to už od 165 Kč x 26 měsíců díky speciální službě Dopředný výkup. V prvních dnech navíc ušetříte až 5 500 Kč a získáte ten nejlepší dárek – záruku na 3 roky zcela zdarma! Veškeré podrobnosti zjistíte na mp.cz/galaxys24.

Co říkáte na Exynos 2400?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)