Menu

Essential telefon Andyho Rubina jen tak neopravíte. Musí se nejprve zmrazit

Essential telefon od tvůrce operačního systému Android, Andyho Rubina, se po odkladech konečně začíná dostávat k prvním zákazníkům. Dostal se také k lidem z iFixit, kteří se blíže podívali na to, jak je tato novinka s minimálními rámečky opravitelná. A po této stránce nedopadl Essential Phone vůbec dobře.

Essential telefon půjde velmi těžce opravit

Na stupnici iFixit dostal Essential Phone jeden bod z deseti, kde číslo 10 znamená, že se dá zařízení jednoduše opravovat. To je ale úplný opak, než u tohoto prémiového telefonu z keramiky a titanu. K tomu, aby se dalo dostat do telefonu, bude potřeba nejprve telefon zmrazit a následně zahřát, aby se dokázalo uvolnit lepidlo, které drží zadní keramická záda.

essential phone oprava telefonu

Rozebraný Essential Phone (zdroj: ifixit.com)

Jenže jak se hned ukázalo, přes záda se k součástkám dostat nedá. Musí se jít druhou stranou přes displej, to už lidé z iFixit uspěli, jenže se přitom poškodil displej telefonu. Zklamání ale pokračovalo, například konektor USB-C je připájen přímo k základní desce, takže nepůjde vůbec jednoduše vyměnit. To je obzvlášť škoda, jelikož se bude tento konektor hodně namáhat. Essential Phone totiž nemá 3,5mm jack.

Uživatelská oprava tohoto telefonu od Andyho Rubina je tedy téměř nemožná, bohužel nejsou prozatím k dispozici informace, jak provádí opravy společnost Essential, je také dost možné, že zkrátka budou měnit kus za kus. Namísto nákladné opravy.

Dostávali jste se někdy podobným způsobem do telefonu?

Zdroje: ifixit.comandroidcentral.com

 

Komentáře

Daniel Sykora

6.9.2017 19:36

“než u tohoto prémiové telefonu z keramiky a titanu”

Aspoň se vaše články dobře čtou, je to jako hra na opravovanou :-D

Daevis

David TrlicaRedaktor 47

6.9.2017 19:52

Připisujeme vám bod. :) Děkujeme za upozornění. Opraveno.

bruclik

6.9.2017 20:25

Měnil jsem baterku a opravil utržený konektor antény pro gps u mobilu, kde iFixit dal hodnotu 2/10 a tak pro amatéra s rozumným vybavením a dobrým video návodem to nebyl až takový problém, ale jasně časově náročnější to bylo.

Radeg

radeg 33

7.9.2017 6:09

Proč se lidi z iFixit serou do něčeho čemu nerozumí?
Já když něco nevím,tak si přečtu návod. Nejlépe ten od výrobce.
V případě rozborky telefonu předpokládám, že výrobce školí opraváře nebo alespoň vydává nějakou dílenskou příručku.
Lidi z iFixit nic takového určitě nemají a lezou do přístrojů naslepo.

Martin P.

7.9.2017 10:16

Opravdu otázka jestli tak elitní náležitost jako tohle, Pixel, nebo Vertu či jiné okrajové highend telefony jsou cílovou skupinou Fixitu. Pokud si koupím takový telefon je pravděpodobné že nemám problém se servisem.
Problém s cenou a náročností servisu mají lidé co mají hluboko do kapsy a ti těžko budou mít teď tohle.

bkf1

7.9.2017 14:39

RADEG:
Hoši od iFixit tomu VELICE DOBŘE rozumí. Zjistili že tohle je další zařízení, které se inspirovalo tím ZK*RVENÝM APPLEM, který si moc dobře spočítal, že je lepší vyrábět NEOPRAVITELNÁ zařízení a to kvůli tomu, že až skončí záruka a podělá se to, tak to můžou s klidem vyhodit a koupit nové (opravy v záruce budou probíhat stylem KUS ZA KUS). Doufám, že tohle EU zatrhne, aspoň k něčemu bude dobrá…

Uni

uni -217

9.9.2017 8:37

bkf1: Proboha, ať nikdo neustanovuje, že zařízení na dva šrouby není opravitelné, na jeden ano. Rozum do hrsti!

RSS (komentáře k článku)