TOPlist

Essential telefon Andyho Rubina jen tak neopravíte. Musí se nejprve zmrazit

essential telefon oprava

Essential telefon od tvůrce operačního systému Android, Andyho Rubina, se po odkladech konečně začíná dostávat k prvním zákazníkům. Dostal se také k lidem z iFixit, kteří se blíže podívali na to, jak je tato novinka s minimálními rámečky opravitelná. A po této stránce nedopadl Essential Phone vůbec dobře.

Essential telefon půjde velmi těžce opravit

Na stupnici iFixit dostal Essential Phone jeden bod z deseti, kde číslo 10 znamená, že se dá zařízení jednoduše opravovat. To je ale úplný opak, než u tohoto prémiového telefonu z keramiky a titanu. K tomu, aby se dalo dostat do telefonu, bude potřeba nejprve telefon zmrazit a následně zahřát, aby se dokázalo uvolnit lepidlo, které drží zadní keramická záda.

essential phone oprava telefonu Rozebraný Essential Phone (zdroj: ifixit.com)

Jenže jak se hned ukázalo, přes záda se k součástkám dostat nedá. Musí se jít druhou stranou přes displej, to už lidé z iFixit uspěli, jenže se přitom poškodil displej telefonu. Zklamání ale pokračovalo, například konektor USB-C je připájen přímo k základní desce, takže nepůjde vůbec jednoduše vyměnit. To je obzvlášť škoda, jelikož se bude tento konektor hodně namáhat. Essential Phone totiž nemá 3,5mm jack.

Uživatelská oprava tohoto telefonu od Andyho Rubina je tedy téměř nemožná, bohužel nejsou prozatím k dispozici informace, jak provádí opravy společnost Essential, je také dost možné, že zkrátka budou měnit kus za kus. Namísto nákladné opravy.

Dostávali jste se někdy podobným způsobem do telefonu?

Zdroje: ifixit.comandroidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)