Na kolik vyjde oprava Pixelu 7? Ceny dílů vás možná překvapí

Google pixel 7 pro oprava

Poškození mobilního telefonu je vždy nepříjemné, zvlášť u dražších telefonů, které mívají lepší a tím pádem i dražší hardware. Google dlouhodobě spolupracuje s firmou iFixit, která nyní začala prodávat náhradní díly na telefony Google Pixel 7 a Google Pixel 7 Pro.

Díly nejsou přitom ani zdaleka tak drahé, jak byste si mohli myslet. Pokud se vám rozbije displej na základním Pixelu 7, můžete jej zakoupit už za 129,99 dolarů, což vychází v přepočtu na asi 3 000 korun. Za panel na Pixel 7 Pro zaplatíte asi o 1 500 korun více, což je logické. Používá totiž další technologie jako třeba vestavěnou čtečku otisků prstů.

ifixit-pixel-7-pro

Co se týče fotoaparátů, za hlavní si iFixit účtuje 89,99 dolarů, tedy asi 2 000 korun a za ultraširoký 42,99 dolarů (asi 1 000 korun). Na Pixel 7 Pro vás celá sada tří snímačů vyjde na 152,99 dolarů (asi 3 500 korun). Baterie na oba dva modely je k dostání již za 42,99 dolarů (asi 1 000 korun). Pokud si jste si tedy rozbili jednu z těchto částí a troufáte si na opravu, můžete si jeden z dílů objednat na oficiálním webu.

Opravovali jste si někdy mobilní telefon sami?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)