Essential Phone o půl roku později: Katastrofické prodeje pokračují

essential-phone-andy-rubin-prodeje

Essential Phone je nejlepší telefon, který si nikdo nekupuje. Zakladatel Androidu Andy Rubin se v loňském roce snažil dostat na trh s telefony s vlajkovou lodí. Už od začátku to ale byla katastrofa, kdy se vydání několikrát odložilo. Při vydání neměl také moc kladné recenze, a to i na našem webu. Vzhledem ke své ceně toho nenabízel tak moc, a navíc měl několik softwarových chyb. To už ale neplatí, společnost chyby opravila, vyladila fotoaparát, a také telefon zlevnila. Jenže i tak to moc prodejům nepomohlo.

Essential Phone si za první půl rok koupilo 90 tisíc osob

Nikdo neočekával, že od začátku bude telefon Andyho Rubina soutěžit v prodejích s Applem či Samsungem. Ale 88 tisíc prodaných kusů, jak ukazuje společnost IDC ve své poslední zprávě, jsou katastroficky nízká čísla a ukazuje to, jak je těžké prorazit na přeplněném trhu s telefony, kde dominují největší firmy světa.

Telefon Essential Phone PH-1-konstrukce-zadni strana

Společnost Essential je v podstatě startup, který ale naštěstí dokázal získat nemalé investice, takže i tento prvotní neúspěch pro ně není konec. Tento rok bychom měli vidět jejich druhý telefon. Essential Phone momentálně stojí 499 dolarů, ale ve slevách se dostává na částku 399 dolarů, což je v přepočtu s DPH 10 tisíc Kč. A to je hodně dobrá cena za vlajkovou loď s prémiovým materiálem a rychlými bezpečnostními aktualizacemi. Bohužel u nás to brzdí špatná dostupnost.

[aps_product_sz id=“453243″]

Líbil by se vám Essential Phone za 10 tisíc Kč?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)