eSIM: Měňte operátory, jak se vám zachce

eSIM-nahled

eSIM je chytrá náhrada za klasické SIM karty ve vašich telefonech. Přináší s sebou velkou výhodu v podobě volby operátora. Brzy bychom se mohli dočkat jejich rozšíření.

Co je to eSIM?

eSIM je elektronická karta, která nahrazuje plastovou SIM kartu ve vašem telefonu. Elektronická SIMka je součástí telefonu, a tudíž ji nelze vyndat. Díky ní si můžete zvolit jiného operátora, aniž byste museli karty měnit. Nemusíte ani převádět číslo od jednoho operátora ke druhému. Změna je provedena pomocí softwaru. V budoucnosti by se díky tomu mohla zlepšit i voděodolnost telefonů.

Její další výhodou je velikost. Tato karta není úplně karta. Je to v podstatě čip, který je mnohem menší než SIM karty. Vejde se tedy do malých i tenkých zařízení. Poprvé jsme se s eSIM mohli setkat u chytrých hodinek Samsung Gear S2. V poslední době se s využitím eSIM setkáváme u Apple Watch 3, které sdílí telefonní číslo s iPhonem, se kterým jsou spárovány.

Jak to s eSIM vypadá do budoucna?

K organizaci GSMA, která zastupuje zájmy mobilních operátorů po celém světě, se tak připojuje stále více firem.  V dohledné době díky tomu můžeme očekávat nástup na trh v podstatně větším měřítku než dnes. Kromě společností Samsung a Apple se tak bude podpora objevovat i u operátorů jako jsou: AT&T, O2, nebo Vodafone.

Elektronické SIM karty nepřináší jen výhody. Celá tato myšlenka je závislá na spolupráci všech firem, a to jak výrobců elektroniky, tak mobilních operátorů, což vyžaduje nejen čas. Nicméně jde o zajímavý nápad, který otevírá nové možnosti v oblasti informatiky a výpočetní techniky. Máme se tedy na co těšit.

Těšíte se na první telefony s eSIM?

Zdroj: trustedreviews.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)