Nano Protech – otestovali jsme sprej na voděodolnost. Funguje? (video)

nano protech

Občas se nám do ruky dostanou opravdu zajímavé kousky na recenzi nebo testování. Tento je jeden z nich – Nano Protech Electric. Jedná se o sprej založený na nanotechnologii, který dokáže dokonale izolovat elektrické a elektronické zařízení. Na čem jiném sprej otestovat než na telefonu, že?

Nano Protech – sprej s nanotechnologií

Řada sprejů Nano Protech je dostupná v několika variantách a hodí se pro všemožné užití. K výběru jsou spreje pro ochranu domu a zahrady, motorových vozidel, kol nebo například zbraní. Účel spreje je jasný. Ochránit místo před vodou a korozí. Naše testovaná varianta slouží pro ochranu elektronických zařízení, se kterou si můžete vyrobit například voděodolnou vrtačku nebo žárovku.

Testujeme možnosti Nano Protech Electric

Námi testovaná verze Nano Protech Electric je vhodná pro elektronické součástky, takže jsme sprej otestovali na chytrém telefonu. Pro jistotu jsme nejprve podrobili testu našeho redakčního drona, se kterým si krátíme dlouhé chvilky. Nano Protech jsme ale natolik věřili, že jsme ho vyzkoušeli i na smartphonu. A jak test dopadl? Mrkněte na video, protože létat drona pod vodou nevidíte každý den. Na závěr pro vás máme i bonus v podobě první opravdové vodováhy v mobilním telefonu.

Nano Protech – jak udělat telefon vodotěsný

Nano Protech - jak udělat telefon vodotěsný

Závěr – opravdu to funguje

Musíme přiznat, že u telefonu jsme byli velice skeptičtí, protože sprej je potřeba aplikovat opravdu na každou elektronickou součástku. Telefon jsme nerozebírali na součástky, protože právě to je potřeba udělat, aby se sprej dostal opravdu všude, kam má. Dali jsme si ale záležet, abychom sprej dostali do každé skulinky, kam se poté dostane voda. A podařilo se. Sprej ochránil všechny důležité součástky i přesto, že se pod displej dostala voda. Na funkčnost to ale nemělo vliv. Naopak dron neměl nejmenší problém. Sprej bylo jednoduché aplikovat na všechny spoje, jelikož jich je opravdu málo. Nano Protech Electric určitě můžeme doporučit. Cena spreje o objemu 150 ml se pohybuje kolem 340 Kč. Aplikaci na chytrý telefon bychom se ale raději vyhnuli.

Za zapůjčení děkujeme nanoprotech.cz.

Hodil by se vám takovýto pomocník do domácnosti?

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)