Menu

Nano Protech – otestovali jsme sprej na voděodolnost. Funguje? (video)

Občas se nám do ruky dostanou opravdu zajímavé kousky na recenzi nebo testování. Tento je jeden z nich – Nano Protech Electric. Jedná se o sprej založený na nanotechnologii, který dokáže dokonale izolovat elektrické a elektronické zařízení. Na čem jiném sprej otestovat než na telefonu, že?

Nano Protech – sprej s nanotechnologií

Řada sprejů Nano Protech je dostupná v několika variantách a hodí se pro všemožné užití. K výběru jsou spreje pro ochranu domu a zahrady, motorových vozidel, kol nebo například zbraní. Účel spreje je jasný. Ochránit místo před vodou a korozí. Naše testovaná varianta slouží pro ochranu elektronických zařízení, se kterou si můžete vyrobit například voděodolnou vrtačku nebo žárovku.

Testujeme možnosti Nano Protech Electric

Námi testovaná verze Nano Protech Electric je vhodná pro elektronické součástky, takže jsme sprej otestovali na chytrém telefonu. Pro jistotu jsme nejprve podrobili testu našeho redakčního drona, se kterým si krátíme dlouhé chvilky. Nano Protech jsme ale natolik věřili, že jsme ho vyzkoušeli i na smartphonu. A jak test dopadl? Mrkněte na video, protože létat drona pod vodou nevidíte každý den. Na závěr pro vás máme i bonus v podobě první opravdové vodováhy v mobilním telefonu.

Závěr – opravdu to funguje

Musíme přiznat, že u telefonu jsme byli velice skeptičtí, protože sprej je potřeba aplikovat opravdu na každou elektronickou součástku. Telefon jsme nerozebírali na součástky, protože právě to je potřeba udělat, aby se sprej dostal opravdu všude, kam má. Dali jsme si ale záležet, abychom sprej dostali do každé skulinky, kam se poté dostane voda. A podařilo se. Sprej ochránil všechny důležité součástky i přesto, že se pod displej dostala voda. Na funkčnost to ale nemělo vliv. Naopak dron neměl nejmenší problém. Sprej bylo jednoduché aplikovat na všechny spoje, jelikož jich je opravdu málo. Nano Protech Electric určitě můžeme doporučit. Cena spreje o objemu 150 ml se pohybuje kolem 340 Kč. Aplikaci na chytrý telefon bychom se ale raději vyhnuli.

Za zapůjčení děkujeme nanoprotech.cz.

Hodil by se vám takovýto pomocník do domácnosti?

 

Komentáře

AdamX

z aplikace
18.11.2016 13:35

Funguje to aj v slanej vode?

maxipes

18.11.2016 14:30

Při vší úctě, tohle nedokazuje docela nic.
Kdo to už někdy nechtěně vyzkoušel, sám potvrdí, že telefon většinou potopení přežije a dokonce i funguje. Problém nastane řádově dny nebo týdny po vysušení, kdy i přes všechnu snahu zbytková vlhkost hlodá dál a elektroniku prostě sežere koroze. Nemyslím, že by tomhle mohl jakýkoliv sprej zabránit.

Swenak

swenak 2

18.11.2016 14:57

Přesně jak píše maxipes. To je jako bych udělal stejný “test”, akorát bez spreje se závěrem, že spreje nejsou potřeba, protože smartphone funguje a vrtule se točí. A takových testů jsou na netu mraky, kdy ve vodě vydrží. Ale co pak, to už se většinou nedovíme.

VladoCZ

VladoCZ 0

18.11.2016 15:35

Tak tohle mi nedá, velmi úsměvný test :)

Pár perliček:
– telefon skvělě funguje, jen se dostala voda pod displej, ale jinak jako nový, paráda
– na telefon to nepoužívejte, ale chcete li vrtat pod vodou, mohu doporučit, aplikujte sprej a směle do toho s vrtačkou na 230V :D
-a s tím dronem? Měl jsem pocit, že v akvárku se jedna vrtulka moc netočila a po koupeli jsme ho také neviděli létat

Docela nechápu, k čemu mi je, když si telefon nebo drona nebo vrtačku prakticky zalepím. Nic jiného ten sprej totiž nedělá. Když si zalepíte hřídelky vrtulek tímto sprejem, dron také létat nebude. Stejně jako píší pánové výše, když se to nezkratne hned pod vodou, zbytek u mobilu dokoná oxidace. Té by se zabránilo právě jen tehdy, kdyby se dokonale zalepily všechny kontaktní plošky a mezery.

Já nechci prvoplánově hejtovat, pobavili jste mně, ale musím se zeptat, opravdu toto myslíte vážně? I s tím doporučením s tou vrtačkou :)

nosac

z aplikace
18.11.2016 16:05

VladoCZ, jedna vrtulka se netočila, protože ji branil prst ruky, kterou držel drona.
Jako nouzovka dobrý, ale co udělá sprej s membranou mikrofonu nebo vlhkost časem??? Chtělo by to článek na pokračování.

Snoop69

snoop69 0

18.11.2016 16:06

Aplikujte ze vzdálenosti 20 – 30cm no to máte u stříkání coptéry hodně špatný odhad vzdálenosti :-D

Libor Václavek

18.11.2016 17:29

To si dělají prd.. ?

dunco

z aplikace
18.11.2016 19:23

Tomuto se dá už pouze zasmát. Fakt dobrý redaktoři Světa Androidu.

avenged

z aplikace
18.11.2016 20:22

I bez tohodle zázraku mi utopeny mobil fungoval cca ještě 6 měsíců ,poté se poroucel do kremikoveho nebe…. po rozebrání uvnitř jen kvetl, takže stejný účel by splnila pixla vazeliny za pětku.

Zumbaaaa

Zumbaaaa 0

z aplikace
18.11.2016 20:45

Mohl by někdo z redakce sprej otestovat i na té vrtačce? Věřím že sehnat vrtačku nebude problém. Video s testem funkčnosti vrtačky na 220V pod vodou by jistě ocenilo více čtenářů. 😉

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 2

18.11.2016 20:57

maxpies: ano, pravda, občas když telefon spadne do vody a člověk ho rychle vytáhne, než se dostane voda ke kontaktům, tak je všechno v pořádku, než to všechno začne korodovat. To ale není tento případ. Telefon byl ve vodě bez zadního krytu a voda měla přímý kontakt s baterií a dalšími součástkami a přesto celou dobu fungoval pod vodou. Sprej se ale zřejmě nedostal na všechna potřebná místa, kvůli jiné hustotě, je tedy možné, že za měsíc začne něco zlobit, pokud telefon správě nevyschne. Byl to spíše test, co ten sprej umí. Určitě to není návod a nikoho nenabádáme, aby takhle ošetřili svůj telefon, to je podle mě hloupost. Jak jsem zmiňoval i ve videu.

VladoCZ: telefon není vodotěsný, takže se pod displej kromě vody pochopitelně i sprej :) Mrkněte na youtube výrobce, kde jako ukázku aplikují sprej na vrtačku a tu poté používají ponořenou ve vodě. PS: sprej nelepí, dron i po několika dnes létá naprosto bez problémů :)

nosac: po nějaké době sem určitě doplníme postřehy, co se stalo s telefonem, pokud nám to přijde zajímavé.

snoop69: sprej se musí dostat všude, toho bychom nedocílili, kdybychom na něj stříkali z takové dálky. Ostatně je to doporučená vzdálenost.

Zumbaaaa: Mrkněte na youtube, ten s vrtačkou a tímto sprejem už tam je :)

dunco

z aplikace
18.11.2016 21:07

Zumbaaa:220V už sice neexistuje, ale vidět jak se Míšák třese jak rosol by bylo velmi úsměvné 😂😂😂.

Radeg

radeg 9

z aplikace
18.11.2016 21:50

Doporučoval bych všem, redakci i diskutujícím, přečíst si něco o nanotechnologiích a potom přehodnotit své názory. Protože nikdo tady o tom nemá ani páru, jak to tu tak čtu.

Sagitarius

sagitarius64 0

18.11.2016 21:51

Páni redaktoři, máte ve founu červa, kterej vám nabořil kalendář- 1. dubna už bylo dávno!!!
Hlavně víc takových nesmyslů, a až se najde nějakej elektricky nevzdělanej a zkusí to s tou vrtačkou, tak se nebudete stačit divit, pokud se zjistí, že to ten nebožtík pochytil z vašeho článku.

Radeg

radeg 9

z aplikace
18.11.2016 21:54

@dunco:
Jak 220V už neexistuje?
Jestli je 1,5 V na článku, nebo třeba 5 V v adaptéru, 110 kV ve VVN vedení, někde mezi tím těch 220 V snad bude, nemyslíš?

dunco

z aplikace
18.11.2016 22:28

radeg :nedělej chytrýho.

VojtouNerCZ

VojtouNerCZ 0

z aplikace
18.11.2016 22:31

Tak ono se rika 220V, ve skutečnosti je tam spis 230V

Andysek

z aplikace
19.11.2016 8:51

Jako ať se na mě nikdo nezlobí, ale poradit někomu vrtat s vrtačkou pod vodou, je víc než kanadský žert, to je už možná trestnej čin! 😂
Nikdo to nezkousejte, sice Vás neznám, ale na Darwinovy ceny jsou jiní kandidáti 😀

Mach4

Petr MišákAdministrátor 24

19.11.2016 9:49

Ani článek ani video nikoho nenabádá vkládat 230V do vody. Je to pouze demonstrace dnešních nano technologií, které více či méně dokáži ochránit různé povrchy/zařízení před nepříznivými vnějšími vlivy.

Podobná technologie je vhodná pouze jako dodatečná ochrana, nelze na ní 100% spoléhat.

Guru

z aplikace
20.11.2016 9:43

Tady se ale rozjela hysterie. Naopak ja dekuji za ukazku novych moznosti. Napriklad u nas se brousi bruskou (Makita) pod vodou jiz 20 let a zatim bohudik zadny mrtvy. Obcas sice kope ale nic dramatickeho.

mimar48

z aplikace
20.11.2016 19:40

Mě spadlo HTC One M7 do deseticentimetrové hloubky. Trvalo cca 3 sekundy, než jsem ho vylovil. Přesto – než jsem ho stihnul vypnout, už jsem jen bezmocně sledoval, jak flekatí, tmavne a následně umírá displej, resp. celý telefon. Už jsem ho nerozběhnul, a to jsem ho sušil dva dny, než jsem ho zkusil nabít a pustit.
Možná by pomohlo, kdybych měl přístup k baterii a mohl ji vyndat okamžitě.

Nicméně – nedělá mi problém si představit, že hydrofobní nanovrstva zamezí přímému kontaktu molekul vody s ošetřeným podkladem. Tím pádem nemůže dojít k uzavření elektrického obvodu, natož pak k nějaké oxidaci.
U elektroniky v tom nevidím problém, u té vrtačky bych se toho bál, jsou tam mechanické součásti pod mnohem větším napětím a proudem (lamely komutátoru, uhlíkové kartáče). Sice jsem ta videa s vrtačkou pod vodou viděl, ale jak dlouho a za jakých podmínek to může být bezpečné?! Nejspíš moc ne, nicméně jako ukázka možností dobré…

Teď jsem si vzpomněl, proč mi asi ta představa nedělá problém – již několik let používám do ostřikovačů kapalinu s efektem Rain Off, která dělá podobný efekt – hydrofobní vrstva zamezuje kapkám vody přilnout ke sklu, tyto vlivem proudění vzduchu stékají v podobě kuliček mimo sklo. Takže zatímco ostatní řidiči mají často stěrače puštěné na nejvyšší rychlost, já je mám buď vypnuté úplně, nebo přinejhorším na cyklovač s nejdelším intervalem.
Nevidím tedy jediný důvod, proč by ten sprej nemohl ochránit elektroniku před jinak fatálním poškozením vlhkostí…

mikihans

z aplikace
21.11.2016 9:08

Chtěl bych vidět, jak lze sprejem ochránit běžnou vrtačku s uhlíkovým motorem ;)

cardic

21.11.2016 16:01

Pěkná kravina

NANOPROTECH Česká republika

22.11.2016 10:02

Dobrý den,

děkujeme Tomášovi za video a otestování našeho spreje Nanoprotech Electric. Rádi bychom však ještě upřesnili několik nesrovnalostí ohledně aplikace přípravku a jeho fungování. Jedná se o technický sprej, který je opravdu schopný ochránit veškeré nízko i vysokonapěťové kontakty do té míry, že jsou plně funkční i pod vodou. Jako médium pro nanočástice, které vyplňují mikrotrhliny a póru na povrchu kovu však slouží minerální olej – proto je právě aplikace na mobilní telefon složitější a pokud se rozhodnete ochránit telefon, je třeba postupovat pečlivěji, viz. tento článek o ošetření telefonu s dotykovým displejem: http://www.nanoprotech.cz/jak_ochranit_telefon/

Velká výhoda spreje je především to, že zabraňuje oxidaci kontaktů a veškerou elektroniku je schopen zachránit i zpětně poté, co do ní již voda natekla, a tím obnovit vodivost, čili o zoxidování vnitřností zkoušeného telefonu také nemusí být řeč.)

Video s funkční vrtačkou na 220V není laciný reklamní trik a je opravdu ošetřená pouze naším přípravkem, test je však prováděn odborníkem a ke zkoušení něčeho takového nikoho nenabádáme, jedná se o ukázku extrémních izolačních vlastností, které lze díky Nanoprotechu dosáhnout.
Test našeho zákazníka můžete vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=gOQIgH3PwlA

Skeptické komentáře chápeme, o žádný vtip se ale opravdu nejedná a naše spreje si získaly již spoustu velice kladných referencí od profesionálů z různých oborů: http://www.nanoprotech.cz/o-nas/reference/

Děkujeme za pozornost

Za tým Nanoprotech
Matěj Pleskač

RSS (komentáře k článku)