TOPlist

Takto vypadá konkurence Google Play a App Store! Epic Games spustí vlastní mobilní obchod koncem roku, bude i pro iOS

Epic Games Store Android iOS
  • Google Play a App Store budou mít významnou konkurenci
  • Koncem letoška se otevře nový obchod s mobilními hrami
  • Epic Games v něm bude nabízet Fortnite i tituly od partnerů

V návaznosti na nejnovější unijní regulace se videoherní gigant Epic Games odhodlal k oficiálnímu představení svého obchodu s aplikacemi pro mobilní zařízení. K dispozici bude koncem roku nejen pro majitele zařízení se systémem Android, ale dostane se také na jablíčkáře, kteří si jej budou moct nainstalovat na svá zařízení s iOS (a velmi pravděpodobně i iPadOS).

Mobilní verzi Epic Games Store (EGS) světu odhalil generální manažer obchodu Steve Allison, který se ještě předtím pochlubil všemožnými úspěchy platformy. Dle jeho slov je spuštění služby na Androidu a iOS výsledkem několikaletých bojů, jež trvají dodnes a stále ještě neskončily, proti takzvaným gatekeeperům. Zcela evidentně naráží na monopolní praktiky technologických kolosů Google a Apple, které znemožňují férovější a otevřenější distribuci her.

Epic Games Store mobily

Hlavním tahounem mobilního Epic Games Store, jak Allison sám naznačil, bude battle royale střílečka Fortnite. Společnost nicméně spolupracuje i s řadou vývojářů třetích stran, kteří se rozhodli projekt podpořit. Jak nejspíš tušíte, primárním centrem zaměření jsou videohry – Allison prohlásil, že se EGS díky otevření na mobilech stane první platformou tohoto typu, která spojuje PC, Mac, Android a iOS.

Koncept uživatelského prostředí mobilního EGS, slibujícího spravedlivé podmínky pro vývojáře a úžasné hry pro všechny, byl předveden na snímku, který si můžete detailněji prohlédnout v příspěvku níže. Od finálního provedení se může lišit, ale pro vytvoření základní představy o designu bohatě stačí.

Jak se na mobilní Epic Games Store těšíte vy?

Zdroje: X, IGN

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)