EMUI 11 oficiálně: spousta nových funkcí, ovšem stále na Androidu 10

telefony huawei nový systém android 10

Společnost Huawei kromě HarmonyOS 2.0 a nového hardwaru oficiálně uvedla také nový systém EMUI 11. Ten sice není založen na Androidu 11, i přesto však nabízí spoustu nových funkcí a designových změn. Pojďme se na něj podívat.

EMUI 11 oficiálně

Jednou z největších novinek, se kterou se Huawei na své konferenci chlubil je režim více oken a rozdělení obrazovky. K dispozici je nové gesto, které vyvolá postranní panel Smart Multi-Window. Toto gesto lze vyvolat v jakékoliv aplikaci, nebo přímo v systému. Otevře se postranní panel s oblíbenými aplikacemi a vy gestem drag and drop spustíte multitasking. Velikost jednotlivých oken si pak lze samozřejmě libovolně přizpůsobit. To je za nás velmi příjemná novinka a multitasking v tomto systému posouvá na novou úroveň.

Vylepšení se dočkal také Always-On displej. Ten si nyní můžete mnohem více přizpůsobit k obrazu svému. K dispozici jsou také nové animované styly, které dokáží zobrazovat například fotografie z vaší galerie. Systém se dočkal vylepšení také na poli běžných animací. Ty jsou nově přizpůsobeny pro displeje s vyšší obnovovací frekvencí a vše nyní působí hladce. Samotný Huawei se nechal slyšet, že investoval do vývoje těchto animací spoustu času.

nový systém huawei telefony

Vylepšení se dostalo také na Huawei Share, odkud lze nově ovládat až tři Android aplikace z vašeho notebooku. Po vzoru iOS 14 vás nově EMUI 11 upozorní, když bude některá z aplikací používat GPS, fotoaparát či mikrofon a to vedle ikonky baterie. Systém bude předinstalován na všech nových telefonech, první aktualizaci získají modely P40 a Mate 30. Aktualizace na Android 11 je také v plánu, ovšem přijde o něco později.

Jaká z novinek EMUI 11 se vám líbí nejvíce?

Zdroj: YouTube Huawei

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)