Přibude mezi emoji těhotný “muž”? Draft Unicode to naznačuje

Unicode 14.0 těhotný muž emoji

Iniciativy obhajující genderovou neutralitu a zastánci dalších liberálních proudů se nejspíš brzy dočkají v chystaném balíku nových Emoji velké pozornosti. V draftu konsorcia Unicode se objevuje mimo jiné postavička, kterou je na první pohled těhotný muž. V grafických prvcích pro online komunikaci tak nejspíš dostanou své místo i těhotné nebinární osoby. Nový balík Emoji ikonek se vždy objevuje v období léta pro připomínkování a následně je v září vydáván. Pak je na každém výrobci či vývojáři, kdy a jak nové prvky zařadí. Letos má vyjít Unicode 14.0.

Kromě této kontroverzní podobizny se mají v novém balíku objevit například i podané ruce se dvěma barvami kůže, černošské ruce tvořící srdce, tvář se salutující rukou nebo částečně zakrytýma očima. Celkově hodlá Unicode do budoucna dávat větší prostor genderové vyváženosti a také neutralitě jednotlivých grafických prvků. Například na tančící postavičky se ale prý v Emoji zatím sahat nebude, jelikož u nich není identifikace úplně jednoznačná.

Kolik běžně používáte Emoji?

Zdroj: Guardian

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)