TOPlist

Elon Musk založil novou společnost. Bude přímo konkurovat ChatGPT a dalším nástrojům

elon musk x.ai firma
  • Elon Musk založil novou společnost
  • Nakoupil několik tisíc grafických čipů Nvidia
  • Má nést název X.AI a půjde přímo proti OpenAI

Elon Musk, který ještě před pár dny upozorňoval na problematiku strojového učení a důrazně varoval, aby vývojáři stojící za novými nástroji, se kterými se v posledních měsících doslova roztrhl pytel, pozastavili alespoň na půl roku vývoj zakládá novou společnost, která se bude zabývat právě umělou inteligencí.

Podle informací The Wall Street Journal se nová společnost bude jmenovat X.AI a dokonce už byla 9. března založena v Nevadě. Samotný Musk zastane pozici ředitele, zatímco do role tajemníka obsadil Jareda Birchalla, současného ředitele Muskovy rodinné kanceláře. Musk před nějakou dobou nakoupil několik tisíc grafických čipů od společnosti Nvidia, které se budou starat o výpočetní výkon chystané umělé inteligence.

Firma X.AI má jít přímo proti OpenAI. Ta stojí za veleúspěšnými projekty jako ChatGPT nebo DALL-E. Paradoxně sám Musk stál v roce 2015 na místě spoluzakladatele OpenAI, po třech letech z firmy ale vystoupil. V tuto chvíli bohužel nevíme, kdy se nám firma slavnostně odhalí oficiálně.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Vyzkoušeli jste ChatGPT? A jak se těšíte na X.AI?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)