5 šikovných tipů pro efektivnější používání aplikace Signal

efektivnější aplikace Signal tipy

Bezpečný, nešmírující, uživatelsky přívětivý… a po značných problémech konkurenta WhatsApp také raketově rostoucí. Tato označení platí pro chatovací aplikaci Signal, která před pár měsíci, v době svého nejzářivějšího růstu, dokonce dominovala aktuálním statistikám stahování v obchodech. Překotný progres z poslední doby pochopitelně motivuje vývojáře neustále přidávat nějaké funkce a vychytávky, které by třeba uživatelům mohly chybět po přechodu od některého z konkurentů. Některé z nich jsou mezi našimi pěti vybranými tipy pro efektivnější používání této aplikace. Mrkněte na ně, třeba je neznáte a mohou se hodit…

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

5 tipů pro efektivnější používání aplikace Signal

Vylaďte si vzhled konverzací. Dát chatovacímu oknu nějaký barevný nádech je jedna věc (kterou umí i konkurenční apky), ale věděli jste, že Signal zvládne barvy určovat i plošně úplně pro všechny konverzace? A to není všechno. K tomu je navíc možné nahazovat vlastní tapety a dokonce měnit i velikost písma. Plošně můžete tyto věci nastavit v Nastavení pod položkou Vzhled. Barvy a tapety jdou individuálně měnit také v možnostech konverzací.

Zapněte si režim s mizejícími zprávami. Pro nově vytvářené konverzace můžete zapnout předvolbu, která bude rovnou počítat s mazáním odeslaných zpráv. A to po čase, který si vyberete. Můžete volit z předdefinovaných hodnot od 30 sekund po 4 týdny, nebo nastavit vlastní čas. Mrkněte do Soukromí v Nastavení.

Dejte Signalu zámek obrazovky. Aplikaci můžete vybavit pokročilými způsoby zamčení, které jsou v systému nastavené i pro otevírání celého telefonu. Zadávání PINu tak lze nahradit například odemykáním otiskem prstu. A Signal se dá následně manuálně zamykat z rozbalovací roletky. Zámek také najdete v Soukromí.

Nechejte si posílat opakovaná upozornění. Může se celkem běžně stát, že vám unikne upozornění o tom, že vám někdo napsal nebo zavolal. V menu Upozornění najdete položku Opakovat upozornění, u které si můžete nastavit až desetinásobné odeslání promeškané notifikace.

Zálohujte si zprávy do úložiště. Pokud byste aplikaci Signal z mobilu odinstalovali a později si její používání zase rozmysleli, určitě se hodí mít (samozřejmě šifrovanou) zálohu konverzací přímo v mobilu. Zapnout ji můžete v menu Konverzace pod položkou Zálohy. Máte nový mobil a chcete přenést Signal účet i se zprávami do něj? Tak to musíte postupovat jinak.

Používáte raději Facebook Messenger? I pro něj jsme nedávno sepsali 5 tipů pro efektivnější komunikaci.

Máte další podobné tipy pro aplikaci Signal?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)