Dlouholetá fotbalová série FIFA končí. EA se pochlubilo s novým názvem a logem

ea sports fc
  • Dlouholetá série FIFA mění svou identitu
  • Další ročník ponese název EA Sports FC
  • EA spouští velkou kampaň na stadionech po celém světě

Včera oznámilo studio EA velkou změnu ve své dlouholeté sérii FIFA. Právě pod tímto názvem vyšlo několik desítek titulů. Studio se však nedohodlo s fotbalovou asociací FIFA na podmínkách a tak po téměř třiceti letech ukončují spolupráci. To samozřejmě neznamená, že bychom o jednu z nejlepších, ne-li tu vůbec nejlepší fotbalovou hru přišli. Studio totiž oficiálně představilo novou identitu.

Je jasné, že aktuální FIFA 23 je posledním ročníkem s tímto názvem a v červenci se nám plně odhalí nová fotbalová hra nesoucí podtitul EA Sports FC. Na první dobrou zní tento název poměrně krkolomně a spíše bychom si mysleli, že se lidé z Electronic Arts rozhodli založit skutečný fotbalový klub. Něco jednoduššího, jako třeba EA Football by nám v hlavě utkvělo o něco jednodušeji, ale snad marketingový tým ví, co dělá. V krátkém teaseru můžeme nahlédnout i na nové logo.

EA se nechalo slyšet, že nám nová značka přinese nové fotbalové zážitky, které propojí miliony hráčů na počítačích, konzolích i telefonech. Zároveň začíná velká kampaň na stadionech Premier League, La Ligy, Ligue 1, WSL, CONMEBOL, Serie A a dalších, aby si fanoušci nový název dostatečně zapamatovali. O změně informoval na svém Twitteru oficiální účet Xboxu i Playstationu. Právě na těchto platformách je série nejpopulárnější.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký ročník ze série máte nejraději?

Zdroj: Twitter

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)