DxOMark provedl foto test s Galaxy S21 FE. Výsledek mnohé překvapí

Samsung Galaxy S21 FE DxOMark foto test

Stejně dobrý jako Galaxy Note20 Ultra, Xiaomi Mi 11, Google Pixel 5 nebo Asus Zenfone 8, o chlup horší než Galaxy S21 Ultra s Exynos procesorem a o kousíček lepší než Apple iPhone 11 či jeho další sourozenci Galaxy S21 a S21+ se Snapdragon čipsetem. Takové je postavení telefonu Samsung Galaxy S21 FE v žebříčku serveru DxOMark, který před pár hodinami zveřejnil výsledky foto testu tohoto “fanouškovského” telefonu (taky jsme ho testovali). V čem přesně tam bodoval a kde naopak zklamal?

Samsung Galaxy S21 FE DxOMark foto test výsledek

Pochvalu si telefon od DxOMark vysloužil například za kvalitní expozici a kontrast, barevnost běžných fotek, textury u dobře osvětlených scén, detaily u bokeh snímků nebo stabilizaci a autofokus u videa. Mínusové body naopak padly za dynamický rozsah, hloubku ostrosti, problémy se šumem u fotek a videí v horších světelných podmínkách či trable s barvami při zoomování. Foto test nakonec přiřkl mobilu 120 bodů při zohlednění 126 bodů za focení, 63 za zoomování a 104 za natáčení videí.

Čekali jste takový výsledek u Galaxy S21 FE?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)