Nejlepší mobil pro audiofily? DxOMark má novou jedničku

Black Shark 5 DxOMark audio test

Populární server DxOMark opět aktualizoval svůj žebříček s nejlépe vybavenými telefony. V tomto případě ovšem nešlo o změnu v pořadí, které určuje nejlepší schopnost fotografovat (v tom prý zatím nadále exceluje Honor Magic4 Ultimate), nýbrž o aktualizaci seznamu s nadpisem audio. Dosavadní vedoucí trojici ve složení Black Shark 4S Pro, Black Shark 4 Pro a Honor Magic3 Pro+, která se o první místo s 81 body dělila, sesadil nový Black Shark 5 Pro.

Black Shark 5 DxOMark audio test žebříček

Nedávno představený telefon tedy dostál svého jména a po dvou předchůdcích audio žebříček také opanoval. Mezi vychvalované vlastnosti prý patří například doposud absolutně nejhlasitější reproduktory v mobilu, přičemž ale neutrpěla ani kvalita.

Black Shark 5 DxOMark audio test výsledek

V celkem jedenácti kategoriích posbíral telefon hned osm prvenství a se ziskem 86 bodů (shodně 86 za přehrávání i nahrávání) o pěkný kus posunul dosavadní laťku. Mezi velmi málo negativ patří například rezonance při nahrávání hlubokých tónů, což je ovšem samozřejmě velmi obtížná výzvy pro jakýkoli mobilní telefon.

Jak moc posuzujete mobil dle audio schopností?

Zdroj: DxOMark

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)