Duální průstřel displeje: Xiaomi chystá telefon se dvěma otvory na přední straně

xiaomi patent dualni prustrel

Od druhé poloviny roku 2018 můžeme vidět první telefony s tzv. průstřelem displeje. Jedná se o náhradu výřezů, která bude během roku 2019 hodně trendy. Vidět už jsme mohli telefony s otvorem v displeji od Samsungu i Honoru. Chystá se ale i Xiaomi, i když trochu odlišně, než konkurence. Z nových patentů můžeme vidět, že čínská společnost chystá telefon, který má duální průstřel.

Duální průstřel od Xiaomi: Otvor v displeji na levé i pravé straně telefonu

Slovy “duální průstřel” se nemyslí to, že budou vedle sebe dva otvory pro duální selfie kameru, jak to můžeme vidět u Galaxy S10. Nové patenty ukazují, že Xiaomi vytváří telefon s otvory na pravé i levé straně zároveň. Z dostupných informací můžeme rovněž vidět, že celkově bychom mohli u Xiaomi telefonů vidět čtyři malé otvory.

patent dualni otvor v displeji xiaomi

Přesné informace, k čemu by mělo být tolik otvorů není jasné. Nabízí se ale možnost toho, že na jedné straně bude klasická duální selfie kamera, a druhá strana nabídne 3D senzory, případně LED osvětlení nebo rovnou blesk. Xiaomi si patentovalo celkem 24 různých designů, takže na finální podobu telefonu, který tohoto displeje využije, je ještě brzy. Na další informace si musíme počkat nějaký ten týden.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Chtěli byste telefon, který má duální průstřel displeje?

Zdroje: letsgodigital.orggsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)