Dron vs. agresivní pták. Podívejte, jak to může dopadnout

dron pták video souboj Austrálie Wing Alphabet

Zábavná hračka, šikovný pomocník při kreativní tvorbě, důležitý člen týmu při nebezpečných situacích nebo taky efektivní doručovatel. Všechna tato označení v dnešní době platí pro drony, které ale nemusejí mít všichni lidé (nebo taky úředníci) úplně v lásce. No a také zvířata, jak se nedávno na vlastní vrtule přesvědčil jeden stroj patřící doručovatelské společnosti Wing, kterou v USA, Finsku a Austrálii provozuje gigant Alphabet, mateřská společnost Googlu. Dron, jenž se zrovna chystal odevzdat balíček, napadl nepřátelský pták, přičemž celou situaci náhodou natočil adresát zásilky.

Im-Peck-Able: Australian Raven Attacks Drone Delivering Coffee

Im-Peck-Able: Australian Raven Attacks Drone Delivering Coffee

V nečekaně dramatickém videu je vidět, jak na poměrně rozměrný a také výkonný dron zaútočil poměrně velký havran. I když se z prvního kontaktu zdálo, že příroda nad technikou vyhraje, silný tah dronu nakonec výpad vyrovnal a došlo i na bezpečné odevzdání zásilky. Souboj se odehrál za hlasitého bzučení vrtulek a menší dron by ale dost možná šanci neměl. Unikátní video zachycuje jev, který prý ale není v Austrálii aktuálně úplně ojedinělý. V době hnízdění ptáků se útoky množí a společnost Wing už prý konzultuje s ornitology, v jakém období by drony ptactvo méně obtěžovaly či dráždily.

Jak se díváte na toto využití dronů?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)