TOPlist

Autonomní létající dron: Qualcomm ukazuje budoucnost (video)

qualcomm dron

Pojem dron se dnes objevuje stále častěji – ať už jako fiktivní robot či létající stroj bez pilota. Právě vrtulové drony zažívají v posledních letech opravdový „boom“ a tento segment si nechce nechat ujít ani největší výrobce čipů do mobilních telefonů, společnost Qualcomm. Ta představila novou platformu Snapdragon Flight.

Dron, který je vybaven čipem z telefonů

Hrdinou videa je vrtulový dron, který je vybaven novou platformou a nabídne hned několik zajímavých funkcí – při svém letu používá několik senzorů a kamer, díky kterým se vyhýbá překážkám a plánuje každý kousek svého letu, a navíc celou oblast prostorově mapuje. Zajímavostí je, že elektronu řídí čip, který všichni dobře známe – Snapdragon 801.

https://youtu.be/_D96TWllOUg

Qualcomm si slibuje snížení cen a zvýšení výdrže

Dron by měl být díky nové platformě Qualcomm Snapdragon Flight levnější (společnost predikuje snížení ceny vybaveného drona z 1200 na 300-400 dolarů) a navíc by se mělo podařit zvýšit výdrž na jedno nabití. Nové drony s touto platformou by měly posunout hranici z minut na hodinu. V současné době není známo mnoho informací, více bychom se měli dozvědět již tento týden na veletrhu CES 2016.

Drony a Android jsou si blíže než kdy dříve

Říkáte si, že dron nikterak nesouvisí s Androidem? V posledních letech je tomu přesně naopak – spousta dronů je totiž řízena právě chytrými mobilními telefony s Androidem, jiné je využívají například k přenosu živého obrazu (DJI Phantom). Dá se předpokládat, že v tomto trendu budou výrobci stále pokračovat. A kdo ví, třeba bude budoucí drony pohánět sám Android.

zdroj: theverge.comandroidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)