U hranic USA chytili při činu dealera drog jménem DJI Mini 2

DJi Mini 2 dron dealer

Lidé, kteří se živí prodejem drog, umějí být při své činnosti velmi kreativní. To známe nejen díky fantazii hollywoodských scénáristů, ale i z některých policejních zpráv a reportáží. Jednu takovou nedávno zveřejnil americký útvar DEA a hlavní roli v něm hraje dron DJI Mini 2. Hraniční stráž v městě Tecate (mezi USA a Mexikem) dostala vloni v říjnu nahlášeno, že proslulou zeď přeletěl dron a přistál s neznámým balíčkem na parkovišti. Než stihl zásilku vyzvednout řidič šedého mercedesu, chopili se dronu i zboží strážníci.

Ukázalo se, že zásilkou bylo 259 gramů metamfetaminu. Kromě faktu, že zboží doručoval dron (což prý ale není v těchto oblastech úplně ojedinělé), je zajímavá právě i hmotnost balíčku. DJI Mini 2 totiž vážil 149 gramů a nesl tedy zátěž přesahující jeho vlastní váhu. To za normálních okolností při delších letech nezvládne, ale takto na pár metrů ano. Kdo dron alias motorizovaného dealera ovládal, to prý zatím DEA zjišťuje.

K čemu všemu jste zkoušeli použít dron?

Zdroj: Verge

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)