Někteří předplatitelé budou mít brzy dražší YouTube Premium

YouTube Premium Family rodinné předplatné dražší

Provozovatelé populárního video serveru a aplikace YouTube začali některým zákazníkům rozesílat e-maily s nemilým oznámením, že pro ně bude co nevidět dražší verze Premium. Kvůli pokročilé formě YouTube, která umožňuje například sledování bez reklam, sáhnou trochu hlouběji do kapsy uživatelé, kteří využívají rodinné předplatné. Prozatím v šesti zemích, mezi které v tuto chvíli nepatří ČR, což se ale může velmi rychle změnit, došlo k celkem výraznému zdražení.

YouTube
YouTube

Například v USA či v Kanadě poskočila cena YouTube Premium Family z 18 na 23 dolarů. Ve Velké Británii z 18 na 20 liber. Pokud by mělo dojít ke stejné změně ceny i v ČR, dosavadní částka 269Kč za rodinné předplatné by mohla poskočit až na cenu kolem 340 Kč. Provozovatelé úplně přesně nevysvětlili, jaký měli ke zdražení důvod. YouTube má nicméně ceny předplatného stejné od roku 2018. A individuálních Premium účtů se změny netýkají.

YouTube Premium Family rodinné předplatné dražší USA

“Službu YouTube Premium jsme vytvořili proto, abychom vám poskytli nepřerušovaný zážitek ze služby YouTube, a vy jste se tak mohli dostat blíže k videím, tvůrcům a hudebním umělcům, které máte rádi. Abychom mohli i nadále poskytovat skvělé služby a funkce, zvyšujeme cenu rodinného tarifu Premium ze 17,99 USD/měsíc na 22,99 USD/měsíc. Tato změna proběhne ve vašem příštím zúčtovacím cyklu začínajícím 21. listopadu 2022 nebo později,” stojí ve zprávě pro americké uživatele.

Máte YouTube Premium? Kterou formu?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)