TOPlist

DJI Inspire 3: Nový superdron pro profíky. Stojí jako Fabia

DJI Inspire 3 dron cena parametry představení

Společnost DJI je širokou veřejností vnímána jako producent velmi kvalitních, funkcemi nabitých a současně příjemně dostupných dronů. To všechno je pravda, nicméně firma dál vyrábí také drony, které jsou určené pro profesionály, kteří kvůli pořádné technice neváhají z kapsy vytáhnout větší balík peněz. To je případ čerstvě představeného modelu DJI Inspire 3, který má špičkové vybavení a také odpovídající cenu ve výši 14 999 eur, tedy cca 350 tisíc Kč. Novinka přichází po dlouhých sedmi letech od představení druhé generace.

DJI Inspire 3 dron cena parametry dolet ovládání

Hlavním lákadlem tohoto dronu je 8K full-frame kamera Zenmuse X9-8K Air, která v tomto maximálním rozlišení zvládá natáčet při 75 snímcích za sekundu, pokud si majitel dokoupí také licenci k formátu Apple ProRes RAW. V případě 4K je to pak 120 FPS a k dispozici je duální nativní ISO 800/4000. Stroj podporuje také timecode synchronizaci, má širší „rozhled“ a je k němu i nový typ ovládacího panelu.

Introducing DJI Inspire 3 | DJI

Introducing DJI Inspire 3 | DJI

Maximální rychlost je 10 metrů za sekundu a baterie vydrží až 28 minut letu. Nabíječka dokáže pojmout až osm baterií. Není zde podpora pro paměťové karty, nicméně vnitřní úložiště má luxusní kapacitu 1 TB. O bezpečnostní a navigační snímání okolního prostoru se stará šest senzorů a dron DJI Inspire 3 zvládá nejen funkce jako Waypoint Pro nebo Spotlight Pro, ale také opakovaný průlet zadanou trasou (Repeatable Routes).

Zmíněná cena zahrnuje pouze samotný dron bez dalšího dodatečného příslušenství či služeb. Při započtení zmíněné licence na Apple ProRes RAW, sekundárního 1TB úložiště, objektivu DJI DL 18 mm F2.8 a jednoho dalšího kusu baterie DJI TB51 se částka vyšplhá na 18 445 eur. To je v přepočtu asi 430 tisíc korun.

DJI Inspire 3 dron ovladač

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte doma dron? Kolik stál?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)