DJI uvedlo “začátečnický” dron Avata a brýle Goggles 2

DJI Avata dron Goggles 2 brýle

Společnost DJI posílá na trh dvě nová zařízení. V první řadě jde o dron jménem Avata, který svými proporcemi a schopnostmi nejlépe vyhoví začátečníkům či lidem, kteří rádi natáčejí takříkajíc na hraně. Nový okřídlený kousek se oproti běžným modelům vymyká například ochrannými rámečky kolem vrtulí nebo funkcí Turtle Mode, která dokáže převrátit dron spadlý na záda. Tlačítko Emergency Brake pak představuje vzdušnou obdobu záchranné brzdy.

Dron, jehož rozměry jsou pouze 180 x 180 x 80 milimetrů a hmotnost 410 gramů, umí rovněž analyzovat překážky pod sebou. Co se týká natáčení, tak DJI Avata nabídne 4K záznam s maximálně 60 snímky za sekundu, 155° šířku záběru, stabilizační technologie RockSteady 2.0 a HorizonSteady. Doba letu může být až 18 minut a maximální dosah od ovladače je 10 kilometrů.

DJI – Introducing DJI Avata

DJI - Introducing DJI Avata

Když je řeč o ovládání, tak mezi možnosti patří také nové brýle DJI Goggles 2 s vylepšenými microOLED displeji s FullHD rozlišením. Samotný dron vyjde v přepočtu na cca 14 300 Kč. Cena kombinací s brýlemi startuje na částce 28 300 Kč. Objednávat je možné rovnou z webu výrobce.

Které drony od DJI už máte vyzkoušené?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)