Menu

Gmail, Google Fotky a další čekají designové změny. Podívejte se na video

S příchodem Androidu P se čekají také designové změny. Ve velkém by se totiž měl nasazovat Material Design 2. Některé aplikace už v uplynulých měsících nový design dostaly, další jej teprve dostanou. Nyní ale díky videu vidíme, jaké změny přijdou do velkého množství Google aplikací jako je Gmail, Google Fotky, Google Disk atd. Video si můžete prohlédnout níže.

Designové změny už s příchodem Androidu P

Jak můžete vidět na videu níže, nový design se chystá do velkého množství služeb a aplikací. O Material Design 2 jsme poprvé mohli slyšet díky úniku z Chrome OS. Od té doby již některé aplikace jako třeba Google Mapy obdržely nový design,  viděli jsme také změny v Gmailu, ale podle videa níže, se můžeme těšit na více změn. Změn by se měl dočkat také prohlížeč Google Chrome a několik dalších. Vypadá to, že časem přejde na Material Design většina aplikací, se kterými Google počítá do budoucna.

Nejedná se o oficiální video společnosti Google, nicméně tvůrci přímo spolupracovali s týmem, který má na starosti Material Design a mnoho zaměstnanců společnosti Google jej sdílí na svých osobních profilech. Oficiálnějšího oznámení se pravděpodobně dočkáme na akci v říjnu, kdy Google představuje nové hardwarové produkty. Malou část prezentace věnuje vždy i softwaru a tentokrát by se mohlo jednat o nový design, který přijde s Androidem P a Pixel 3 telefony.

Jak se vám líbí designové změny, které přinese Material Design 2?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Cardi

cardi -369

24.7.2018 8:20

Nuda v brně

Wortos

wortos 70

24.7.2018 8:57

nevim mě to přijde uplně stejné jak teď řekl bych že změna je jen v pismu :D

PaiaTPC

PaiaTPC -2

24.7.2018 9:06

svět se zbláznil… od roku 2015 (nebo kdy to vyšly na světlo ty odporný desítky) návrat k čtyřbitový grafice, která tu byla před 30 lety na 286kách…

Plague

Plague 5

24.7.2018 9:59

Material design mám rád, ale všechny aplikace by měly jít přepnout do tmavého (černého pro AMOLED) zobrazení, přeci jen večer je příjemnější se na to koukat.

SeppWinkler

SeppWinkler 17

24.7.2018 10:27

Tak napríklad Google Fotky stále nevedia brať obrázky len z určených zložiek s vypnutou synchronizáciou. Keep stále nevie triediť. Ale áno, treba sa chváliť zmenou písma odtieňu ikony…

Kubina28

kubina28 0

26.7.2018 15:58

Google len nasleduje trend, tzv. “Complexion reduction” ktorý sa začal na poli mobilných aplikácii objavovať niekedy v roku 2016 (napr. Instagram 2015 vs. 2016: https://bit.ly/2LDEb9w) a je pre neho typické tri prvky: Väčšie titulky, nadpisy; jednoduchšie univerzálnejšie ikony a redukcia farieb
Google akož’ to jedna z predných technologických firiem samozrejme nastolené dizajnerske trendy dodržuje, pretože je to jedna z jej vizitiek. Ako by to vyzeralo keby najúspešnejšia firma na planete komunikovala zastaralým vizuálom??
Sám som zvedavý ako sa nakoniec Big G s takouto dizajnerskou výzvou popasuje…
PS: Odporučam tento vynikajúci blog o tomto trende ( je staršieho dáta – podchycuje vtedy ešte len vznikajúci trend)
https://medium.com/amazing-stuff/complexion-reduction-a-new-trend-in-mobile-design-cef033a0b978

RSS (komentáře k článku)