Google Mapy mění vzhled: Nově je podle Material Designu

novy vzhled aplikace google mapy

Společnost Google na letošní konferenci I/O odhalila spoustu změn v aplikaci Google Mapy. Některé menší se již objevily dříve, nyní se však dostává na změnu designu. Nový vzhled map odpovídá pravidlům Material Designu a právě v těchto dnech se začíná rozšiřovat.

Nový vzhled Google Map se začíná rozšiřovat

Uživatelé po celém světě hlásí, že se jím v těchto dnech změnil design aplikace Google Mapy. Novinky si nemůžete aktivovat stáhnutím aktualizace, Google je totiž aktivuje postupně na straně serveru. Ze screenshotů, které už jsou k dispozici, jde ale vidět, že nový design je mnohem čistější a jasnější. Bílá barva se používá více v celém uživatelském prostředí.

Použitý font už je také jiný, stejně mnoho tlačítek bylo přepracováno a přesunuto. Nejvíce změn se dočkala funkce “prozkoumat”, kde jsou zakulacené barevné ikony pro každou kategorii, posuvný panel například s restauracemi v okolí a také seznam restaurací podle hodnocení. Na funkci “Pro vás”, která byla představena na I/O se ještě nedostalo. Očekáváme ale stále, že se zpřístupní v následujících měsících.

Google Maps
Google Maps

Jak se vám líbí nový vzhled Google Map?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)