Menu

Google Mapy mění vzhled: Nově je podle Material Designu

Společnost Google na letošní konferenci I/O odhalila spoustu změn v aplikaci Google Mapy. Některé menší se již objevily dříve, nyní se však dostává na změnu designu. Nový vzhled map odpovídá pravidlům Material Designu a právě v těchto dnech se začíná rozšiřovat.

Nový vzhled Google Map se začíná rozšiřovat

Uživatelé po celém světě hlásí, že se jím v těchto dnech změnil design aplikace Google Mapy. Novinky si nemůžete aktivovat stáhnutím aktualizace, Google je totiž aktivuje postupně na straně serveru. Ze screenshotů, které už jsou k dispozici, jde ale vidět, že nový design je mnohem čistější a jasnější. Bílá barva se používá více v celém uživatelském prostředí.

Použitý font už je také jiný, stejně mnoho tlačítek bylo přepracováno a přesunuto. Nejvíce změn se dočkala funkce “prozkoumat”, kde jsou zakulacené barevné ikony pro každou kategorii, posuvný panel například s restauracemi v okolí a také seznam restaurací podle hodnocení. Na funkci “Pro vás”, která byla představena na I/O se ještě nedostalo. Očekáváme ale stále, že se zpřístupní v následujících měsících.

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore

Jak se vám líbí nový vzhled Google Map?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Rostislav_habada

Rostislav Habada 4

12.6.2018 15:47

Dejte zpátky originální názvy měst v zahraničí je to hnus velebnosti.

Hurecc

Jan Sz -3

14.6.2018 12:21

Souhlas. Ceske nazvy zahranicnich mest a to jen nekterych jsou fakt mazec. To mohlo napadnout jen blba.

Mimar48

Miroslav Maršál 7

14.6.2018 21:18

Přesně!!! V navigaci například Řezno nebo Mohuč, na rozcestníku dálnice Mainz a Regensburg. Při potřebě rychlého rozhodování přichází chuť na vyhození telefonu z okna a vyvstane toužebné přání, aby ten člověk, který tuhle zhovadilost rozhodnul, seděl v té chvíli vedle mě, a já si mohl jeho profackováním ulevit od své palčivé frustrace…

Stejně, jako když navigace sama změní trasu, protože jakože úspora pár minut, aniž by potřebovala potvrzení řidiče. Já jedu po zvolené trase z nějakých důvodů a pokud navigace zjistí rychlejší trasu, má ji tím svým přeslechnutelným kuňknutím jenom oznámit a pakliže nepřijde potvrzení, má se pokorně držet dál dané trasy, krucinál!!!

Ale hlavně že bude jiný font a vzhled…
Kam mám dát vědět vývojářům tak, abych věděl, že se to k nim dostane?

MOJE_JMENO

MOJE_JMENO -7

15.6.2018 5:10

Až jim budete dávat vědět, tak jim nezapomeňte sdělit i za mě, že celý ten bílý materiál si můžou strčit za klobouk. Kerého blba napadlo dělat vše bílé jak sníh.

RSS (komentáře k článku)