Menu

Další designové změny v Android P poodhaleny: Nepůjde jen o navigační tlačítka

Vypadá to, že Android P přinese mnohem více změn, které se týkají navigační lišty a tlačítek. Server 9to5google přinesl nové informace ohledně chystaných změn. Designové změny se dočká záložka poslední aplikace. Také jsme se dočkali více informací k tomu, jak mají gesta fungovat.

Připravuje se na Android na odstranění tlačítek? Poslední designové změny to naznačují

Včera jsme informovali o tom, že Google v nové testovací verzi Androidu P odstranil jedno navigační tlačítko, které nahradil gestem. Nyní jsme se dočkali nových informací k této změně. Ty pocházejí od člověka, který tuto testovací verzi používal.

V nové verzi Androidu P zmizí tlačítko “čtverec”, se kterým se dostáváme k posledním spuštěným aplikacím. Místo něj se používá gesto potažení prstu směrem nahoru. Nová informace se týká posledních zobrazených aplikací.

Ty se mají nově zobrazovat horizontálně v celém okně, nemělo by tak už jít jen o malé vyříznuté okno. Vidět to dobře jde na renderech výše. Další informace se týkají domovského tlačítka, které má jen změnit design. Zůstane však možnost vrácení na domovskou obrazovku po krátkém stisku a po delším stisku se stále spustí Asistent Google. Tlačítko Zpět už se také změní. Přesně není jasné, jak bude fungovat. Nicméně má se zobrazovat pouze při používání. Ve výsledku tak uvidíme v navigační liště domovské tlačítko.

A jaké jsou důvody těchto změn? Prozatím změny moc nedávají smysl, protože tlačítka sice z lišty zmizí, ale lišta stále bude existovat a bude ubírat místo na obrazovce. Spekuluje se nad tím, že Google postupně připravuje Android na kompletní podporu gest, kdy se v budoucnu odstraní navigační lišta úplně. Odpovědi na tyto otázky se snad dočkáme za měsíc na konferenci Google I/O.

Chtěli byste Android s kompletní podporou gest?

Zdroj: 9to5google.com

 

Komentáře

Libb

Libb 77

17.4.2018 9:11

To je strašná blbost, pokud to je pravda :\ Jako gesta vypadají fajn, ale co když takové gesto potřebuje i aplikace? Už teď mě na S9+ štve, že jsou tlačítka na displeji a schovávací lištu používám jen při navigaci, aby se zbytečně nevypalovala.

V6ak

v6ak 28

17.4.2018 18:35

No, lištu se evidentně snaží zmenšit, to by i smysl dávalo, otázkou je, jak moc to bude pogodlné, ale pokud bude spodní okraj obrazovky hmatatelný, dovedu si to celkem představit. Ale detaily celkově zatím neznáme (napočítal jsem celkem pět akcí, které by mělo dělat nové tlačítko home…), těžko předem hodnotit.

A přepínání aplikací – tady to jde IMHO k horšímu. Chápu úpravu ve čtverkové verzi, kdy byly vidět i náhledy. Moc jsem nepobral změnu v Lollipopu/Marshmallow*, ale budiž. Mám styl Tiles od BlackBerry, kde je to lepší: https://photos.app.goo.gl/6u7eZOph9ewlgbVv1 . A teď Google přijde s tímto… proč? Jak komfortní bude přepnutí na jinou než poslední aplikaci?

*) Nejsem si jist, kdy přesně to přišlo

RSS (komentáře k článku)