Další designové změny v Android P poodhaleny: Nepůjde jen o navigační tlačítka

designove zmeny android p

Vypadá to, že Android P přinese mnohem více změn, které se týkají navigační lišty a tlačítek. Server 9to5google přinesl nové informace ohledně chystaných změn. Designové změny se dočká záložka poslední aplikace. Také jsme se dočkali více informací k tomu, jak mají gesta fungovat.

Připravuje se na Android na odstranění tlačítek? Poslední designové změny to naznačují

Včera jsme informovali o tom, že Google v nové testovací verzi Androidu P odstranil jedno navigační tlačítko, které nahradil gestem. Nyní jsme se dočkali nových informací k této změně. Ty pocházejí od člověka, který tuto testovací verzi používal.

V nové verzi Androidu P zmizí tlačítko “čtverec”, se kterým se dostáváme k posledním spuštěným aplikacím. Místo něj se používá gesto potažení prstu směrem nahoru. Nová informace se týká posledních zobrazených aplikací.

Ty se mají nově zobrazovat horizontálně v celém okně, nemělo by tak už jít jen o malé vyříznuté okno. Vidět to dobře jde na renderech výše. Další informace se týkají domovského tlačítka, které má jen změnit design. Zůstane však možnost vrácení na domovskou obrazovku po krátkém stisku a po delším stisku se stále spustí Asistent Google. Tlačítko Zpět už se také změní. Přesně není jasné, jak bude fungovat. Nicméně má se zobrazovat pouze při používání. Ve výsledku tak uvidíme v navigační liště domovské tlačítko.

A jaké jsou důvody těchto změn? Prozatím změny moc nedávají smysl, protože tlačítka sice z lišty zmizí, ale lišta stále bude existovat a bude ubírat místo na obrazovce. Spekuluje se nad tím, že Google postupně připravuje Android na kompletní podporu gest, kdy se v budoucnu odstraní navigační lišta úplně. Odpovědi na tyto otázky se snad dočkáme za měsíc na konferenci Google I/O.

Chtěli byste Android s kompletní podporou gest?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)