TOPlist

Vyzkoušejte: Nový DeepL překladač uchvátil internet. Umí i češtinu

DeepL překladač

Už jste slyšeli jméno DeepL? Pokud vás náhodou tento pojem doposud míjel, tak vězte, že jde o velmi povedený online překladač, který ve svém oboru udělal za poslední měsíce pěkný vítr. Založený na velmi kvalitní umělé inteligenci se strojovým učením nasazuje novou nejvyšší laťku automatickému převodu textu do jiného jazyka. Momentálně se na něj snáší chvála také na českém internetu od veřejnosti i odborníků. A je k tomu skutečně důvod. „Nový“ překladač DeepL není sice tak volně dostupný jako třeba konkurent od Googlu, ale exkluzivitě rozhodně odpovídá i kvalita.

DeepL překladač ukázka

DeepL je k dispozici na vlastní webové adrese, odkud jde stáhnout i jako program pro Windows či MacOS. Jeho největší výsadou je přitom skutečně hlavně kvalita překladu. I v případě češtiny, která rozhodně patří mezi stylisticky a významově složité jazyky, si poradí velmi dobře. A to třeba i v případě překladů celých odstavců z knih či technických publikací. Však ho vyzkoušejte sami a uvidíte. Náš jazyk v německém projektu, jenž překladatelskou dráhu odstartoval už v roce 2017, přibyl letos v březnu. Od té doby se český internet plní pochvalami.

ceny

Nástroj si poradí nejen s běžným zkopírovaným textem, ale i s překladem uvnitř .docx nebo .pptx dokumentů. A nezničí přitom formátování. V rámci bezplatného používání nabízí překladač DeepL pouze práci s omezeným počtem provedených překladů, znaků a případně i příloh. Cena za neomezené používání, zabezpečení a další funkce startuje na šesti eurech, tedy cca 155 korunách na měsíc. Jestli se časem dočkáme i mobilní aplikace, má se Google Překladač a další konkurenti čím dál víc čeho obávat.

Jaký je váš oblíbený překladač?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)