TOPlist

Na Google Daydream se objeví mnohem více aplikací a her

Google Daydream

Virtuální realita Google Daydream dostane mnohem více obsahu. Google povolil, že každý vývojář může na Google Play vložit aplikaci nebo hru, která podporuje tuto platformu.

Google Daydream měl prozatím pečlivě vybíraný obsah

Od spuštění Google Daydream si dávala společnost pozor na to, co za aplikace a hry se na tuto platformu dostávají. Předtím mohli vydávat pouze předem určení vydavatelé. Od dnešního dne se to ale mění, posílat hry a aplikace ke schválení může kterýkoliv vývojář. To rozhodně pomůže Googlu v konkurenčním boji hlavně se Samsungem a jejich Gear VR. Ten má náskok, nedávno Samsung oznámil, že se prodalo více než 5 milionů jejich VR headsetů.

https://www.youtube.com/watch?v=rLLAA4ENIP4

Hlavní výhoda virtuální reality od Googlu je momentálně v tom, že má i vlastní speciální ovladač. Nyní díky dalším aplikacím a hrám se může využít ještě více. I tak je na druhou stranu celý ekosystém prozatím docela uzavřený, a to nejen kvůli obsahu. Google klade velmi vysoké nároky na telefony. Momentálně je na trhu jen hrstka telefonů, které mají certifikaci od Googlu. Nové vlajkové modely pro rok 2017 by ale měly mj. nabídnout podporu Daydream, takže by se měla virtuální realita od Googlu pomalu dostávat k více a více lidem.

Těšíte se na to, až se Google Daydream objeví oficiálně na českém trhu?

Zdroj: ausdroid.net.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)