ŽIVĚ: Google představuje Pixel 2, Pixelbook a další novinky (aktualizováno)

Google Novinky Pixel 2

den d, hodina h. právě v těchto chvílích google představuje své novinky pro následující rok. těšit se můžeme na google pixel 2, větší model pixel 2 xl s minimálními rámečky, prémiový chromebook pixelbook, chytré reproduktory google home a další. celou akci můžete sledovat na webu www.svetandroida.cz.

google dnes představuje telefon pixel 2 nebo chromebook pixelbook

https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=7cjvj1zyzye

celou akci můžete živě sledovat přes youtube výše, druhou možností je textová verze, která se postupně bude objevovat pod tímto odstavcem. tento článek budeme pravidelně aktualizovat, a to zhruba každých 10 minut.

tisková konference googlu začíná

podle plánu by měla konference začít již za 5 minut. časový harmonogram nemáme k dispozici, takže nedokážeme odhadnout, který produkt se odhalí jako první. nicméně pixel 2 a pixel 2 xl si velmi pravděpodobně google schovává až na konec. například již nyní můžeme vidět aplikaci google home s novým telefonem pixel 2 xl.

na začátku nás přivítal sundar pichai, který začal povídáním ohledně neštěstí, které se událo v las vegas, kdy při útoku jednoho střelce zemřelo několik desítek lidí a zraněno bylo několik stovek. dále upozornil na to, že i lidé z třetího světa se začínají připojovat k síti. v úvodní řeči se také dostalo na úspěšné produkty googlu jako je překladač nebo mapy.

už minulý rok sundar pichai říkal, že umělá inteligence bude čím dál tím více důležitější. zaměřovat se bude google na čtyři části ai, první je to, aby s ní mohli uživatelé lépe komunikovat. dále ji chtějí na co největším množství zařízení. měla by být také mnohem chytřejší.

umela inteligence google

rick osterloh je na pódiu

na pódiu se dostal rick osterloh, což znamená jediné – představení hardwarových novinek. na začátku připomněl odkoupení inženýrů z htc, které proběhlo před několika týdny. oznámil zajímavé číslo, že po celém světě je už 55 milionů chromecastů.

google chromecast 55 milion

zastávka u prvního pixelu, rick vyzdvihl, že by se měl google zlepšit hlavně ve výrobě, jelikož pixel nebyl dlouho dobu dostupný pro mnoho zákazníků. mluvilo se také o tom, že pixel má stále jeden z nejlepších fotoaparátů v mobilech.

google home mini je tady

chytrý reproduktor google home se dostává do japonska, bohužel o jiných zemích se nemluví. ale jelikož se pustil do takhle složitého jazyku, značí to, že i další jazyky by se mohly zanedlouho objevit. k učení japonštiny bylo použito přes 50 milionů zvukových souborů.

voice match google home

dále se představila funkce voice match, která dokáže poznat váš hlas a upraví odpovědi podle vašeho google účtu. funkce přijde na všechny google home reproduktory. do velké británie se také zároveň dostává možnost volání bez použití rukou, stačí použít jen hlas.

konečně se dostáváme k první hardwarové novince. tím je levná a menší verze google home mini, o které již nějakou dobu víme. vypadá jako takový větší puk, na vrchní straně jsou čtyři led diody, vyroben je ze stejného materiálu jako třeba vr headset daydream view. mini také půjde propojit normálně s chromecastem. přijde ve třech barvách – coral, chalk a charcoal. a to za cenu 49 dolarů (cca 1 100 kč). dostupný bude již 19. října, oficiálně v zemích, kde je i klasický home reproduktor.

nest produkty se více propojí s google home

asistent google již pracuje s více než tisícem chytrých produktů. nest před několika týdny představil své novinky pro chytrou domácnost. nyní se dozvíme novinky spojené s asistentem. například se ukázal příkaz, kdy se řekne, aby se ukázala kamera na přední straně. asistent pak obraz automaticky zobrazí na tv, přes asistent se také můžou ukládat krátké klipy z těchto kamer.

zajímavá je nest hello door kamera, která dokáže poznat osoby. pokud jste těmto osobám povolili vstup do bytu/baráku, dají se dělat zajímavé věci. informace se pak dostanou k lidem v domě, a to přes google home, kde si můžete nastavit jednotlivé zvuky pro odlišné lidi. vy tak budete vědět, kdo zrovna stojí před dveřmi, aniž byste museli jít ke dveřím. je to poněkud divné, ale je to budoucnost. pokud máte nest propojený s google home, tak můžete říct „good night“ a nest automaticky zajistí budovu.

google home max

asistentu google a chytrých reproduktorů ještě nebylo mnoho… na úplný závěr části o google home, se představil chytrý reproduktor google home max. nový velký reproduktor, který je zaměřen hlavně na hudbu. použít jej můžete i jako klasický reproduktor díky podpoře klasického aux jacku. oproti klasického home reproduktoru bude o hodně větší a také hlasitější, až dvacetkrát!

tento reproduktor funguje se spotify, google play music, youtube music a dalšími. dostupný bude v prosinci. a to za cenu 399 dolarů, při objednání dostanete navíc jeden rok youtube music zdarma. tak jen doufejme, že se youtube music dostane brzy i k nám.

google pixelbook

u nás se chromebooky moc neujaly právě kvůli omezenému množství aplikací a vysoké ceně. google pixelbook jako je ho nástupce ale vypadá hodně lákavě. dotyková obrazovka + dotykové pero, tloušťka jen 10 mm a váha 1 kilogramů. celkem fešák. ale ta cena $999 (cca  22 tis kč).

https://www.youtube.com/watch?v=umhproo47-a

skvělé ale je, že se dá přehnout přes panty a složit jako knížka (konvertibilní notebook). další technická data. 12,3 palcový dotykový displej. 235 ppi, lcd quad hd. podsvícené soft touch klávesy. core i5 nebo i7 procesor, až 16 gb ram a 512 gb uložiště. 10 hodin výdrž na baterii. usb-c port. integrovaná chytrá asistentka “ok google” i se svým speciálním hw tlačítkem.

google pixelbook

telefon google pixel 2 představen

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=zplvsr8csfo

můžeme se těšit na 5″ a 6″ google pixel xl. čtečka otisku prstu tam kde má být :) (naštěstí ne ala samsung). nechybí podpora bluetooth 5.0. dva přední stereo reproduktory. full hd oled” s kontrastním poměrem 100 000:1. nejblíže se bude prodávat oficiálně v německu od 799 eur. za xl verzi si připlatíte 939 eur. v dxomark dosáhly nové telefony skóre 98 bodů (pixel jedna měl 89). konečně jsme se dočkali i voděodolnosti. podpora rozšířené reality a spoustu dalších hlavně foto novinek, které se dozvíte ve velkém článku, který pro vás připravujeme.

o všech dalších novinkách i ty které zde nezazněly se dozvíte v článcích, které pro vás intenzivně připravujeme na www.svetandroida.cz. nepřestávejte nás sledovat.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)